Cyfrowe zmiany w ZUSie

  • 09.11.2017, 14:43 (aktualizacja 09.11.2017, 15:11)
  • Filip Jędruch, Radio Tczew / Urszula Niewiarowska, Tv Tetka
Cyfrowe zmiany w ZUSie Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

NRS, e-składki, jeden przelew - cyfryzacja dotarła do ZUS i ma ułatwić życie płatnikom.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wchodzi w erę cyfryzacji, chociaż używa do tego przesyłek listowych. Wraz z początkiem nowego roku przedsiębiorcy będą odprowadzać składki za pomocą jednego przelewu, a nie jak do tej pory trzech czy czterech. Łączny przelew będzie obejmować ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych. Wszystko to dzięki e-składce. Nowa usługa wymaga jednak znajomości Numeru Rachunku Składkowego (NRS), a ten przesyłany jest pocztą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówi Krzysztof Cieszyński - regionalny rzecznik prasowy ZUSu. Pozostaje pytanie dlaczego przedsiębiorcy nie odebrali listów?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Większość zwrotów wynika ze zmian adresowych płatników, ale są też tacy, którzy boją się odbierać listów poleconych w obawie, że znajdą tam np. wezwanie do zapłaty. 

Jeśli przedsiębiorca powtórnie nie otrzyma informacji listownej może łatwo zidentyfikować swój numer rachunku składkowego po wpisaniu NIP-u na stronie eskladka.pl. Oprócz tego pomocy można szukać w centrum obsługi telefonicznej i na miejscu w tczewskiej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ulicy Jagiellońskiej 55.

Filip Jędruch, Radio Tczew / Urszula Niewiarowska, Tv Tetka

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe