Przedświąteczną zbiórkę żywności można uznać za naprawdę udaną! Ponad tona produktów zebrana w Tczewie

  • 29.12.2021, 09:34
  • Redakcja / Bank Żywności
Przedświąteczną zbiórkę żywności można uznać za naprawdę udaną! Ponad… fot. Bank Żywności

Podziel się:

Oceń:

"Święta godne, a nie głodne" - takim hasłem w listopadzie i na początku grudnia promowana była akcja Świątecznej Zbiórki Żywności, której celem było wsparcie osób przebywających w trudnej sytuacji finansowej przed świętami Bożego Narodzenia.

W ramach Świątecznej Zbiórki Żywności zorganizowanych zostało kilka inicjatyw. Główną akcją zostały objęte sklepy w województwie pomorskim, gdzie produkty spożywcze można było przekazać wolontariuszom stacjonarnie, po dokonaniu zakupów na wysokości kas sklepowych.

W zakładach pracy natomiast uruchomione zostały tzw. zbiórki pracownicze, dzięki którym zebrani wokół danej organizacji pracownicy mogli dołożyć swoją „cegiełkę”, poprzez zakupienie i pozostawienie w przeznaczonym do tego miejscu produktów spożywczych. Uzupełnieniem działań stacjonarnych była również zbiórka online, gdzie można było zakupić wirtualny koszyk z zakupami.

 

Wszystkim zaangażowanym, Bank Żywności w Tczewie w imieniu osób obdarowanych, serdecznie dziękuje za pomoc!

- Bank Żywności

 

ZBIÓRKI W SKLEPACH

 

Tegoroczna zbiórka przedświąteczna różniła się od zeszłorocznej przede wszystkim ilością zaangażowanych wolontariuszy, którzy obecni byli w sklepach. W roku 2020 ze względu na liczne obostrzenia, Bank Żywności w Tczewie nie mógł skorzystać z pomocy uczniów ze szkół wspierających zazwyczaj akcje charytatywne tczewskiej organizacji pożytku publicznego, dlatego zeszłoroczna zbiórka zakończyła się wynikiem 4,5 tony zebranych produktów.

W tym roku udział wolontariuszy był już możliwy, a ich wsparcie przyniosło zdecydowanie lepsze efekty w stosunku do roku poprzedniego, w postaci większej ilości zebranej żywności.

 

Podsumowanie stacjonarnej zbiórki żywności, przeprowadzonej w dniach 26-27.11.2021

 

W sumie zebrano 10 711,07 kg artykułów żywnościowych (ponad 10,7 tony, a więc ponad dwukrotnie więcej, niż w zeszłym roku).
Najwięcej produktów zebrali wolontariusze w Kwidzynie (3,8 tony) oraz Malborku (ponad 2,3 tony). W Tczewie zebrano nieco ponad 700 kg żywności.

 

ZBIÓRKI PRACOWNICZE

 

Na apel zachęcający do wzięcia udziału w akcji odpowiedziało 5 organizacji, które przeprowadziły wewnętrzne zbiórki produktów żywnościowych w swoich siedzibach. Jednym z liderów wspierających działania promocyjne zbiórki był Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie, który za pomocą mediów społecznościowych zachęcał do wzięcia udziału w zbiórkach pracowniczych.

W wyniku wewnętrznych akcji żywność zbierano w następujących organizacjach:   

  • Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie - zebrano 100 kg,
  • West Rock - zebrano 210 kg,
  • Tapflo Poland - zebrano 74,1 kg,
  • Fundacja Pokolenia - zebrano 15 kg.

Podczas tej części Świątecznej Zbiórki Żywności zebrano prawie 400 kilogramów produktów, które trafiły do potrzebujących jeszcze przed minionymi świętami Bożego Narodzenia.

W wewnętrznej zbiórce żywności uczestniczyła również organizacja Flex z Tczewa. Wynik zbiórki w tej organizacji podany zostanie przez Bank Żywności w Tczewie w osobnej publikacji.


Wszystkie produkty zebrane podczas listopadowych i grudniowych akcji zostały przekazane ludziom starszym i samotnym oraz rodzinom wielodzietnym, które pozostają w trudnej sytuacji materialnej. Udało się pomóc kilku tysiącom osób, głównie zamieszkałym w Tczewie, Kwidzyniu, Malborku, Starogardzie Gdańskim i Gdańsku, gdzie wsparcie wolontariuszy w sklepach było największe pod względem liczby osób pracujących przy akcji.

Redakcja / Bank Żywności

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe