Koncert Kolęd "Świąteczne uwielbienie na krańcu świata" [ROZMOWA]

  • 03.01.2022, 09:58
  • Redakcja
Koncert Kolęd "Świąteczne uwielbienie na krańcu świata" [ROZMOWA] fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie Na Krańcu Świata wraz z Parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie zaprasza na Koncert Kolęd "Świąteczne uwielbienie na krańcu świata" w Święto Trzech Króli, 6 stycznia o godz. 19:00 w kościele farnym.

W czwartek, 6 stycznia w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie odbędzie się koncert kolęd „Świąteczne uwielbienie na krańcu świata”. Dla widzów zagrają i zaśpiewają: Karolina Kornas, Agata Sowa, Gosia Kornas i Mateusz Kotwica z towarzyszeniem pięcioosobowego zespołu. Koncert organizowany wraz z parafią przez Stowarzyszenie Na Krańcu Świata w Święto Trzech Króli rozpocznie się o godz. 19:00:

 

 

 

Na naszej antenie na wydarzenie zapraszał Mateusz Kotwica, który tak odpowiedział na pytanie dlaczego w ten wolny dzień ludzie powinni przybyć do kościoła farnego w Tczewie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Ponieważ będzie to przepiękny koncert. Po długich konsultacjach doszliśmy do wniosku, że takiego typowego koncertu kolęd w Tczewie nie ma. Dlatego też chcieliśmy wyjść naprzeciw, tym bardziej że ta tradycja śpiewania kolęd, gdzieś powoli nie tyle co zanika, a nie jest, już tak popularna. Dlatego chcąc kultywować tę tradycję właśnie koncert 6 stycznia. 

- Mateusz Kotwica

 

Od kiedy trwają przygotowania do tego wydarzenia? 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na szczęście są to kolędy, więc nie ma problemu z tekstami. Przygotowania trwają, już sporo czasu dlatego, że chcemy zrobić to na jak najlepszym poziomie. Przygotowania trwają już od początku grudnia, po dwie próby w tygodniu i myślę, że warto posłuchać efektów w Święto Trzech Króli.

- Karolina Kornas

 

Całą rozmowę, możecie wysłuchać poniżej:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe