Badania mammograficzne w Tczewie i Pelplinie

  • 03.01.2022, 10:04
  • LUXMED / opr. redakcja
Badania mammograficzne w Tczewie i Pelplinie mat. prasowe LUXMED

Podziel się:

Oceń:

Po raz pierwszy w 2022 roku badania mammograficzne mogą wykonywać panie, które urodziły się 2 1972 roku. Do Tczewa i Pelplina 14 stycznia przyjedzie mammobus.

Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia. Badanie mammograficzne umożliwia wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór pozwala na natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

 

Dokąd na badanie mammograficzne?

 

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowościach:

  • Pelplin – piątek 14 stycznia 2022 w godzinach od 8.00 do 14.00 przy Przychodni Pelmed, ul. Wybickiego 14
  • Tczew – piątek 14 stycznia 2022 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy markecie Kaufland, ul. Kwiatowa 17

 

Dla kogo mammografia?

 

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

 

Jak się umówić na badanie?

 

Aby mieć pewność przyjęcia, wystarczy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno badanych Pań jak i personelu medycznego obowiązują środki ochrony, maseczki ochronne i czas wyznaczony podczas rejestracji.

Bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyka Raka Piersi prowadzi LUX MED Diagnostyka. Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

LUXMED / opr. redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe