Dbajmy o stare cmentarze

  • 10.11.2017, 14:22 (aktualizacja 13.11.2017, 12:49)
  • Bartosz Listewnik / TV Tetka
Dbajmy o stare cmentarze

Podziel się:

Oceń:

Tczewianie oddali cześć żołnierzom austriackim pochowanym na Suchostrzygach.

Mieszkańcy Tczewa oddali wczoraj cześć dwudziestu żołnierzom austriackim pochowanym w XIX wieku na cmentarzu przy ulicy Dworzec Suchostrzygi. W uroczystości wziął udział wiceprezydent Tczewa Adam Urban oraz wicestarosta Zbigniew Zgoda, a także uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 8. Honorowym gościem był konsul honorowy Republiki Austrii, Marek Kacprzak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O historii mówił Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Warto dodać, że jeszcze na początku lat 90-tych ubiegłego wieku pomnik żołnierzy austriackich był w bardzo złym stanie. Odrestaurowano go w 1994 roku z inicjatywy Klubu Krajoznawczego "Trsow", a następnie wpisano na listę zabytków. Od tego momentu cmentarz pozostaje pod opieką władz miejskich, które systematycznie go konserwują i dbają o jego estetykę. 

Bartosz Listewnik / TV Tetka

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe