Tczew początkiem trasy koncertowej zespołu Me And That Man

  • 08.01.2022, 08:03
  • Barbara Jackiewicz
Tczew początkiem trasy koncertowej zespołu Me And That Man fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

Początek kulturalnego roku w Tczewie zapowiada się naprawdę świetnie. Rozmawiamy z Jackiem Langowskim z Centrum Kultury i Sztuki o najbliższych koncertach i innych wydarzeniach, które już na dniach odbędą się w naszym mieście. Bardzo interesujący jest koncert otwierający polską trasę zespołu Me And That Man, który już w czwartek 13 stycznia.

W studiu Radia Tczew rozmawialiśmy z Jackiem Langowskim z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie nie tylko o repertuarze, którym placówka wita Nowy Rok, także o bezpieczeństwie widzów w czasach wciąż panoszącej się pandemii.

 

Dla dzieci spektakl lalkowy

 

W pierwszej części rozmowy znajdziecie informacje o teatrze dla dzieci od lat 3. Już w niedzielę, 9 stycznia do Tczewa przyjeżdża Państwowy Teatr Lalki Tęcza ze Słupska, by pokazać małym widzom przedstawienie "Niedźwiedź i Masza czyli gdzie moja kasza?", które opowiada historię poznania Maszy i Niedźwiedzia, bohaterów popularnej serii animowanych przygód na podstawie rosyjskich baśni:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bardzo prosimy, żeby każdy, kto przychodzi na nasze wydarzenia, zapoznał się z tymi restrykcjami. One są bardzo dynamiczne. (...) Mamy nadzieję, że nie będzie jakiegoś lockdownu kultury, bo ludzie - widać - potrzebują tej kultury. 

~Jacek Langowski, CKiS

 

Me And That Man zaczyna trasę w Tczewie

 

Jednym z najciekawszych wydarzeń tego miesiąca jest koncert otwierający polską trasę zespołu Me And That Man (rock, folk, blues, country). Będzie to jedyny koncert tej grupy na Pomorzu, na którym zobaczycie i Adama Nergala Darskiego, i Johna Portera. Poza tym będzie okazja poznać zespół Taraban (rock psychodeliczny, blues rock) z Krakowa:

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bardzo mi się to podoba, że niektóre osoby nie przychodzą na Nergala, tylko przychodzą na Portera i to pokazuje, że ta muzyka nie zna granic.

 

Trasa koncertowa Me And That Man + Taraban obejmuje następujące miejscowości:

  • 13.01 Tczew - CKiS
  • 14.01 Goleniów - GDK
  • 15.01 Wrocław - Stary Klasztor
  • 16.01 Płock - POKiS
  • 20.01 Katowice - P23
  • 21.01 Kraków - Hype Park
  • 22.01 Warszawa - Progresja
  • 23.01 Białystok - Zmiana Klimatu

 

Koncert z Gwiazdą Ewą Bem i nie tylko

 

Jeszcze w styczniu czeka na widzów Koncert z Gwiazdą - coroczne widowisko muzyczne przygotowane przez Harcerską Orkiestrę Dętą, która zaprasza do wspólnego występu znaną gwiazdę. W tym roku jest to Ewa Bem. Na ten koncert zaczyna brakować biletów. Impreza odbędzie się w niedzielę 16 stycznia o godz. 17:00.

Ale do wiosny będzie okazja zobaczyć także lokalne zespoły punkowe (22 stycznia), Andrzeja Piasecznego akustycznie (27 stycznia), Czesława Mozila (26 lutego) i Grubsona (5 marca):

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Propozycji kulturalnych - zarówno tych koncertowych, jak i teatralnych, filmowych i innych - w naszym mieście będzie jeszcze przybywać. Warto zaglądać na stronę ckis.tczew.pl, gdzie można też nabywać bilety na wybrane wydarzenia.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe