Trwa budowa kanalizacji oraz zbiornika na wodę w rejonie Nowego Centrum Tczewa. Jaki jest postęp prac?

  • 10.01.2022, 09:18
  • Bartosz Listewnik (Tv Tetka) / oprac. Redakcja
Trwa budowa kanalizacji oraz zbiornika na wodę w rejonie Nowego Centrum… fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

System odprowadzania wód deszczowych musi zostać zrealizowany na tym terenie od podstaw.

W rejonie Nowego Centrum Tczewa trwa budowa zbiornika na wodę i kanalizacji. Na tym terenie system odprowadzania wód deszczowych musi zostać zrealizowany od podstaw. O szczegółach prowadzonych prac mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W zeszłym roku był zrealizowany pierwszy etap. Od razu uprzedzam: będą trzy etapy. Pierwszy etap polegał na rekultywacji, umocnieniu zbiornika wodnego, który był na środku tego terenu. On służył potrzebom wojska do ćwiczeń pontonowych na wodzie. Natomiast myśmy go wykorzystywali jako zbiornik retencyjny, czyli taki zbiornik, który ma przyjąć na siebie pierwszą falę w ewentualnych dużych opadach deszczu. Pierwszy etap polega właśnie na wybudowanie tego zbiornika i podłączeniu pierwszych budynków. Wody deszczowe będą wpływały z terenu utwardzonego, mieszkaniowego do zbiornika retencyjnego, a następnie ze zbiornika retencyjnego nową wybudowaną instalacją będzie odprowadzana woda do ulicy Wojska Polskiego.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Czytaj także: Zabudują teren po jednostce wojskowej. Czy miastu grozi patodeweloperka?

 

Prace mają zakończyć się wybudowaniem kanalizacji w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego. Inwestycja jest opóźniona ponieważ drugi etap, który miał zakończyć się w grudniu przesunięty został na styczeń.

 

Nowe Centrum Usługowe (NCT) to teren powojskowy zlokalizowany w miejscu węzłowym dla rozwoju Tczewa. Położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 91 (Al. Solidarności), łączącej Gdańsk z południem Polski, oraz ul. Wojska Polskiego – łączącej obszar z historycznym centrum i nadwiślańskimi bulwarami, oddalonymi o około 1 km. NCT znajduje się w odległości około 700 m od Zintegrowanego Węzła Transportowego – kompleksu dworców kolejowego i autobusowego, którym towarzyszy centrum handlowe. Do węzła autostrady A1 jest około 6 km.

NCT zaprojektowano jako zrównoważony, wielofunkcyjny zespół urbanistyczny, integrujący podstawowe sfery życia w zakresie usług, pracy, obsługi i wypoczynku. Nowe Centrum odpowiada na współczesne i przyszłe potrzeby, aspiracje rozwojowe miasta tworząc unikatowy potencjał dzielnicy dla innowacyjnej gospodarki.

- Wrota Tczewa

 

Więcej o Nowym Centrum Tczewa przeczytacie TUTAJ

Bartosz Listewnik (Tv Tetka) / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe