Tczew: Będzie ścieżka rowerowa wzdłuż odcinka Alei Solidarności (DK91)

  • 13.01.2022, 06:33
  • Redakcja / GDDKiA
Tczew: Będzie ścieżka rowerowa wzdłuż odcinka Alei Solidarności (DK91) fot. Tczew - Miasto dla rowerów

Podziel się:

Oceń:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje w Tczewie ciąg pieszo-rowerowy.

Droga rowerowa i chodnik będą miały długość ponad 800 m. Rozciągać się będzą na odcinku Alei Solidarności od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego i aleją Kociewską do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. Ścieżka będzie budowana po stronie byłej jednostki wojskowej.

Dodatkowo powstanie też przejazd rowerowy w stronę McDonalds'a i Shella oraz chodnik dla pieszych, co poprawi bezpieczeństwo i skróci trasy przejazdu. Całość ma być gotowa pod koniec wakacji.

O funkcjonalności planowanego ciągu pieszo-rowerowego mówi Grzegorz Pawlikowski, oficer rowerowy Tczewa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę drogi rowerowej wraz z chodnikiem, wzdłuż byłej jednostki wojskowej w Tczewie. Będzie to droga rowerowa z masy bitumicznej. Na pewno wybudowanie tego odcinka usprawni dojazd w kierunku osiedla Kolejarz, Górki, Bajkowe i pozwoli ominąć niebezpieczne skrzyżowania, przecinające Aleja Solidarności, Jagiellońską i jazdę Czerwonego Kapturka, więc skrót się czas dojazdu i poprawi się bezpieczeństwo. Z informacji, które uzyskaliśmy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że całość ma być wykonana do końca wakacji.

- Grzegorz Pawlikowski, oficer rowerowy Tczewa

 

Redakcja / GDDKiA

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe