Grodzisko Owidz z szansą na wielkie wyróżnienie

  • 14.11.2017, 12:54 (aktualizacja 14.11.2017, 13:54)
  • Aleksandra Kęprowska
Grodzisko Owidz z szansą na wielkie wyróżnienie

Podziel się:

Oceń:

Do 19 listopada internauci mogą oddawać swoje głosy na najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2017 przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną. Pomorskie Grodzisko Owidz jest jedną z 16 propozycji miejsc, które certyfikat mogą otrzymać.

Gościem naszego studia był Radosław Sawicki z Grodziska Owidz. Opowiedział, jakie znaczenie dla grodu ma zdobycie certyfikatu. Poznaliśmy także historię tego miejsca oraz jakie ma znaczenie dla historii regionu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwycięzców Konkursu na Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Certyfikatu Internautów poznamy 23 listopada 2017 r. Szczegóły głosowania można znaleźć na Facebooku oraz na stronie POT

Grodzisko Owidz - odtworzony wczesnośredniowieczny gród w Owidzu animuje działalność kulturalną zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla turystów. Buduje markę miejsca w oparciu o tematykę historyczną, głównie związaną z wczesnym średniowieczem. Grodzisko Owidz, oprócz swej codziennej działalności, organizuje także kilkadziesiąt imprez plenerowych rocznie. Na jego terenie działa także pierwsze i jedyne w Europie Muzeum Mitologii Słowiańskiej oraz Karczma Słowiańska "Na Podgrodziu". Gród i cała infrastruktura wkomponowane są w piękne plenery: lasy i dolinę rzeki Wierzycy. (opis pochodzi ze strony www.polska.travel

Certyfikat Internautów przyznawany jest za pomocą głosowania internetowego. Towarzyszy konkursowi na Najlepszy Produkt Turystyczny, który już od 15 lat wyłania najbardziej atrakcyjne pod tym względem przedsięwzięcia, przyznając im Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom oraz imprezom, realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Nagrodą główną w konkursie dla produktów turystycznych są realizowanie przez Polską Organizację Turystyczną działania promocyjne w nadchodzącym roku.

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe