czwartek, 28 marca 2024 14:41

Decka rozpoczęła nowy rok z przytupem [MKS Znicz Basket Pruszków 71:77 Decka Pelplin]

Początek rundy rewanżowej dla Decki to wyjazd do Pruszkowa. Jeszcze przed niedzielnym meczem sam trener mówił: "do tej pory tylko raz wróciłem stamtąd z zwycięstwem".

Autor: fot. Decka Pelplin

Spotkanie odbyło się 9 stycznia na hali "Znicz" w Pruszkowie. Pierwsza odsłona w wykonaniu obu drużyn dała kibicom nadzieję, że nie będzie to spokojny wieczór. Twarda gra w obronie zespołów wraz z wyrównaną grą zakończyła się wynikiem 18-16 dla gości. W pierwszej kwarcie po faulu na Mateuszu Kaszowskim, rozgrywający pelplinian zakończył spotkanie z 5-punktowym dorobkiem. Gdy wielu komentatorów określało ten moment jako przełomowy, to Decka pokazała charakter.

Druga odsłona to przede wszystkim początkowa niemoc gości, którą przełamał Damian Szczepanik celną trójką, a po chwili poprawił Alex Scherbatiuk. Akcja meczu to zwieńczenie dobrej dyspozycji Karola Michałka w tym spotkaniu, gdzie przez 3,5 minuty zdobył 9 pkt, w tym jedną akcję kończąc efektownym minięciem Łukasza Bodycha, które zakończył wsadem z góry. Finalnie Decka rozgrywając 1-sekundową akcję i oddając piłkę do Karola Michała, który Buzzer-Beaterem zza obwodu zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa to przede wszystkim zmotywowani gracze gości, którzy od pierwszego gwizdka zbudowali przewagę, której nie odpuścili już do końca meczu. Pomimo tego, że w końcówce gospodarze podrywali się kilkukrotnie, to tej niedzieli, drużyna Decki była zdecydowanie lepsza.

Zrównoważone spotkanie, twarde w obronie, z bardzo podobną skutecznością w ataku i z chłodniejszymi głowami gości w końcówce - to właśnie pozwoliło pelplinianom cieszyć się z bardzo ważnych dwóch punktów.

MKS Znicz Basket Pruszków 71 : 77 DECKA PELPLIN

Kolejny mecz odbędzie się w niedzielę, 16 stycznia o godzinie 17:00. Spotkanie w ramach 19. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn rozegrane zostanie na hali przy ZKiW nr 1, w Pelplinie. Decka zmierzy się z TBS II Śląsk Wrocław.