Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 20:56
Reklama

Dzieci wróciły do nauki stacjonarnej

Tak, jak zapowiadał minister edukacji, w poniedziałek 10 stycznia dzieci zakończyły naukę zdalną i wróciły do placówek edukacyjnych. Ministerstwo Edukacji i Nauki podkreśla, że nauka powinna odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego. 
Dzieci wróciły do nauki stacjonarnej

Autor: fot. Ty Tetka

Powrót do szkoły 

 

Zdaniem resortu edukacji stosowanie się do wytycznych i przestrzeganie reżimu sanitarnego ma zagwarantować bezpieczeństwo w szkołach i nie powodować zwiększania się liczby zakażeń koronawirusem. 

 

Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. 

- gov.pl

 

Priorytetem dla zachowania zdrowia ma być, zdaniem MEiN stosowanie się do wytycznych, które publikowane są m.in. przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Niektóre szkoły w Polsce wróciły do nauki jedynie na kilka dni, ponieważ w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim zaczynają się ferie zimowe. Dzieci z województwa pomorskiego na ferie muszą jeszcze poczekać do 17 lutego. 

 

Bezpieczeństwo sanitarne w Tczewie

 

O tym, jak wygląda powrót dzieci i przygotowanie szkól do pracy stacjonarnej w Tczewie, powiedziała Gabriela Makać, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5:

 

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Lekcje odbywają się w wyznaczonych klasach. Jest to utrudnienie dla nauczycieli, ale w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo staramy się żeby dzieci miały, jak najmniejszy kontakt z innymi klasami na terenie szkoły. Na świetlicy, stołówce czy na korytarzu uczniowie powinni mieć maseczki. Jest z różnie. Zwłaszcza po dłuższym nieobecności w szkole musimy to wszystko przypominać. 

- Gabriela Makać, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Tczewie

 

Szkoły w trybie stacjonarnym mają pracować do ferii. Natomiast wprowadzenie w tym zakresie jakichkolwiek zmian zależeć będzie od sytuacji epidemicznej w kraju. W przypadku zakażeń wśród uczniów klasy będą przechodziły na kwarantannę i nauczanie zdalne. Jak podkreśla Gabriela Makać, należy zauważyć, że w przypadku uczniów, którzy zostali zaszczepieni, nie występują ograniczenia w przemieszczaniu się. Oznacza to, że dziecko po szczepieniu, uczące się w klasie, która została objęta kwarantanną, może po lekcjach zdalnych wychodzić z domu i spotykać się z rówieśnikami. Także nauczyciele, którzy zostali zaszczepieni, nie podlegają izolacji w sytuacji nałożenia na klasę kwarantanny. 

 

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Klasa przechodzi na kwarantannę, którą objęte są tylko dzieci niezaszczepione. Dzieci zaszczepione mogą po zajęciach opuścić swój dom. Ich kwarantanna nie dotyczy. Natomiast osoby niezaszczepione przebywają na kwarantannie i ich obowiązuje nauczanie online. 

- Gabriela Makać, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Tczewie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama