Tczew: 52-latek odpowie za znęcanie się nad żoną

  • 12.01.2022, 07:00
  • KPP Tczew / oprac. Redakcja
Tczew: 52-latek odpowie za znęcanie się nad żoną fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić 52-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

6 stycznia przed północą oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do awantury domowej.

 

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili, że 52-letni mężczyzna wszczął awanturę, podczas której zaczął wyzywać żonę, a następnie popchnął ją z taką siłą, że ta upadając, zraniła się w głowę. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mężczyzna stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony od dłuższego czasu. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego i sporządzili Niebieską Kartę. Policjanci skorzystali również z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa, wydając 52-letniemu mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość powyżej 100 metrów przez najbliższe 14 dni.

- KPP Tczew

 

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którego doprowadzili do aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 52-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

- KPP Tczew

KPP Tczew / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe