Powstaną punkty obsługi klienta systemu FALA - także w Tczewie

 • 13.01.2022, 06:06
 • Redakcja / InnoBaltica
Powstaną punkty obsługi klienta systemu FALA - także w Tczewie fot. InnoBaltica

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczyna się montaż sprzętu informatycznego, niezbędnego do obsługi pasażerów w nowym systemie FALA. Punkty obsługi powstaną w największych miastach województwa pomorskiego.

Firma Asseco Data Systems, która jest głównym wykonawcą systemu, rozpoczyna instalację sprzętu umożliwiającego obsługę mieszkańców Pomorza w ramach tworzonego w naszym regionie systemu FALA.

FALA będzie narzędziem informatycznym, które zintegruje rozproszone systemy biletowe w różnych miastach województwa i połączy je z systemami kolejowymi PKP SKM oraz Polregio. Dzięki temu pasażer, wsiadając do autobusu, pociągu, tramwaju czy trolejbusu nie będzie musiał kupować odrębnych biletów u każdego z organizatorów transportu.

Rozliczać się będzie na podstawie sygnalizowania swojej obecności w pojeździe - odbijając się na specjalnych czytnikach kartą komunikacyjną, kartą bankową lub smartfonem z zainstalowaną aplikacją.

 

PUNKTY OBSŁUGI KLIENTA

 

Choć system z założenia będzie przystosowany do samodzielnej obsługi, na terenie województwa uruchomionych zostanie na początek ponad 20 punktów obsługi klienta, które zapewnią pomoc osobom z ograniczonymi umiejętnościami obsługi komputera czy smartfonu.

 

W każdym z POK-ów będzie można uzyskać pomoc przy założeniu konta, sprawdzić swoje dane, doładować swoje konto określoną kwotą lub biletem okresowym oraz uzyskać wiele informacji na temat transportu publicznego w regionie.

- InnoBaltica

 

Działać one będą na bazie istniejących punktów obsługi pasażera oraz na bazie punktów informacji turystycznej. Wszystko po to, żeby w momencie uruchomienia nowego systemu mieszkańcy województwa wiedzieli dokąd się udać po wsparcie, o ile takie będzie potrzebne.

 

Poniżej przedstawiamy listę miast, w których działać będą punkty obsługi klienta systemu FALA (w niektórych miastach będą to dwa albo nawet trzy POK-i):

 • Gdańsk,
 • Gdynia,
 • Tczew,
 • Kwidzyn,
 • Chojnice,
 • Miastko,
 • Słupsk,
 • Ustka,
 • Lębork,
 • Wejherowo,
 • Władysławowo,
 • Rumia.

 

Spółka InnoBaltica prowadzi rozmowy z kilkoma jeszcze miastami w sprawie uruchomienia na ich terenie kolejnych punktów. Jako pierwsze w sprzęt informatyczny systemu FALA zostaną wyposażone punkty obsługi klienta w Ustce. Harmonogram montażu rozpisany jest do końca lutego.


Przypomnijmy, że system FALA będzie uruchamiany etapami. Jako pierwsza zacznie działać aplikacja mobilna - w połowie bieżącego roku. Od tego momentu zacznie się montaż tzw. walidatorów, czyli kasowników. Bedzie to 850 urządzeń na przystankach kolejowych oraz 5300 urządzeń w pojazdach komunikacji miejskiej (autobusach, trolejbusach i tramwajach). Na początku 2023 roku kasowniki zaczną działać, a mieszkańcy Pomorza i turyści będą się mogli na nich odbijać już nie tylko swoimi smartfonami, ale także specjalnymi kartami komunikacyjnymi FALA, które wydawane będą w całym regionie, a także kartami bankowymi.

W minionym tygodniu w gdańskich tramwajach rozpoczął się już montaż tzw. holderów, czyli specjalnych uchwytów, do których przymocowane zostaną nowe kasowniki.

Redakcja / InnoBaltica

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe