Tczew: 37-latek odpowie za włamania. W chwili zatrzymania przez policję miał przy sobie narkotyki

  • 14.01.2022, 08:00
  • KPP Tczew / oprac. Redakcja
Tczew: 37-latek odpowie za włamania. W chwili zatrzymania przez policję… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 37-letniego mężczyznę, który włamał się do domu w budowie na terenie Tczewa. Znaleziono przy nim także amfetaminę oraz skradzione z budowy przedmioty. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna ma związek włamaniem do jednego z garaży, skąd ukradł zestaw monitoringu. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

12 stycznia o godzinie 4:20 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że prawdopodobnie ktoś włamał się do jednego z domów w budowie na terenie miasta.

 

Na miejsce od razu zostali wysłani policjanci z prewencji, którzy po przybyciu na miejsce zauważyli wyrwane deski, które uniemożliwiały wejście do budynku. Po wejściu do środka funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Mundurowi podczas przeszukania rzeczy mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli skradziony przyrząd mierniczy oraz opakowania z kołkami montażowymi. Policjanci ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 800 złotych. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, którą miał przy sobie 37-latek. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

- KPP Tczew

 

Policjanci ustalili, że zatrzymany ma związek z włamaniem do garażu, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku. Po zerwaniu kłódki zabezpieczającej drzwi garażowe, mężczyzna wszedł do środka, skąd ukradł zestaw monitoringu i spowodował straty na kwotę 3 tys. złotych.

 

Śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę i przedstawili mu zarzuty dotyczące 2 kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków.

 

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Tczew / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe