Zbiórka dla bezdomnych zwierząt. Mięso, makaron, stary ręcznik i obroża. Przyda się wszystko [ROZMOWA]

  • 14.01.2022, 14:42
  • Barbara Jackiewicz
Zbiórka dla bezdomnych zwierząt. Mięso, makaron, stary ręcznik i obroża.… mat. prasowe OTOZ Animals

Podziel się:

Oceń:

OTOZ Animals prowadzące Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tczewie to placówka, dzięki której psy i koty znajdują nowe domy. Ale działalność potrzebuje wsparcia mieszkańców. Dlatego trwa kolejna zbiórka.

W ubiegłym roku nowy dom znalazło prawie 600 zwierząt, które wcześniej trafiły do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Tczewie, prowadzonego przez OTOZ Animals. Obecnie przebywa tam około 120 psów i 30 kotów, które jeszcze szukają kochających właścicieli.

 

Schronisko w 2021

 

Joannę Sobaszkiewicz z tczewskiego Schroniska zapytaliśmy, jak wyglądała działalność w 2021 roku i czy był to rok sprzyjający adopcji zwierząt:

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W zeszłym roku mieliśmy niecałe 400 adopcji psów, jeżeli chodzi o koty - około 100. (...) Mieliśmy jeden taki dzień, że do domów poszło 11 zwierząt.

~Joanna Sobaszkiewicz, OTOZ Animals Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tczewie

 

Marzeniem pracowników Schroniska są puste boksy. 

Osoby chętne do zapewnienia docelowego domu psu lub kotu musza spełniać pewne warunki. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch, są też wymagania dotyczące kojców i wyprowadzania na spacery. Zwierzęta tez dobierane są według potrzeb rodziny pod okiem pracowników. 

 

Nowy rok, te same potrzeby

 

Ostatnio Schronisko ogłosiło w mediach społecznościowych zbiórkę celową. Potrzebne są makaron i mięso na ciepłe zimowe posiłki dla psów, ale nie tylko - przyda się wszystko to, co zwierzęta potrzebują w domu, łącznie z zabawkami:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na jeden dzień na ugotowanie 100 litrów ciepłego posiłku dla psów zużywamy 20 kilogramów makaronu i około 40 kilogramów mięsa lub 50 puszek.

 

Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem mieszkańców Tczewa i okolic. W dwa dni udało się zgromadzić zapas na 10 dni. Jednak potrzeby schroniska są wciąż duże. Potrzebne jest wszystko to, co zwierzęta potrzebują w domu: koce, ręczniki, obroże, smycze, posłania, zabawki, szczotki, grzebienie. Właściwa opieka nad zwierzętami jest też możliwa dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom.

Wielką niewiadomą jest funkcjonowanie Schroniska po podwyżkach, jakimi rozpoczął się rok 2022:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Podwyżki to bardzo duże obciążenie, bo wpływów mamy tyle samo, więc prosimy o wsparcie i to wsparcie od mieszkańców otrzymujemy, za do bardzo dziękujemy.

 

Pracownicy Schroniska mają nadzieję, że nie będą musieli wybierać, czy zoperować chore zwierzę, przeznaczyć środki na leczenie czy jedzenie.

 

Rokitki włączają się w pomoc

 

Na pomoc bezdomnym zwierzętom co roku o tej porze ruszają Rokitki. W poniedziałek, 17 stycznia rozpocznie się tam zbiórka żywności, o której mówi sołtys Sławomir Stojałowski:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jest to już trzecia akcja z rzędu. Będziemy zbierać od poniedziałku 17 stycznia do piątku 21 stycznia w godzinach popołudniowych między 17 a 19.

~Sławomir Stojałowski, sołtys Rokitek

 

Karmę dla psów i kotów oraz inne potrzebne rzeczy można przynosić do świetlicy wiejskiej w Rokitkach przy ul. Kasztanowej 24.

Schronisko dla zwierząt w Tczewie wspierać można nie tylko karmą czy przelewem finansowym, także jako wolontariusze do wyprowadzania psów, ich socjalizacji i przygotowania do adopcji. 


OTOZ Animals
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tczewie

ul. Malinowska
83-110 Tczew

tel. 0 58 531 96 56

Nr konta : 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe