Sto inwestycji na stulecie odzyskania niepodległości również w Tczewie?

  • 16.11.2017, 10:18 (aktualizacja 16.11.2017, 11:49)
  • Hanna Brzezińska, Radio Tczew
Sto inwestycji na stulecie odzyskania niepodległości również w Tczewie?

Podziel się:

Oceń:

W przyszłym roku sto inwestycji na terenie całego kraju dostanie rządowe dofinansowanie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na terenie województwa Pomorskiego szansę na otrzymanie ministerialnego wsparcia ma około pięciu inwestycji. Jedną z nich mogłaby być rozbudowa tczewskiego basenu, ale wyklucza to bardzo ważne ograniczenie, czyli czas, bo dofinansowane projekty muszą zostać zrealizowane do końca 2018 roku, a wybudowanie krytej pływalni może potrwać dwa lata. Jaka tczewska inwestycja może się starać o fundusze z puli na stulecie odzyskania niepodległości? Prezydent miasta postawił na trzy w jednym, czyli projekty związane z Wisłą. Mirosław Pobłocki mówił o tym w ostatnim wydaniu programu “Pytania do Prezydenta” w telewizji Tetka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zabudowa niecki na Czyżykowie, fontanna na bulwarze oraz zagospodarowanie terenu na osiedlu Staszica - wniosek dotyczący projektów, które pierwotnie miały się znaleźć w budżecie miasta na rok 2018, wstępnie został już zgłoszony do wojewody pomorskiego. Koszt dofinansowania inwestycji może wynieść do 6 milionów złotych. 

Hanna Brzezińska, Radio Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Papista
Papista 16.11.2017, 16:43
Może 100 kościołów? Polacy chcą boga. W Tczewie brakuje nadwiślańskiej drogi krzyżowej. Fontanna w niecce? Zasypać ją i usypać kopiec - Golgotę Tczewa.

Pozostałe