Bardzo silny wiatr na Pomorzu. Ponad 160 interwencji straży pożarnej [AKTUALIZACJA]

  • 17.01.2022, 08:05
  • Redakcja
Bardzo silny wiatr na Pomorzu. Ponad 160 interwencji straży pożarnej [AKTUALIZACJA] fot. www.meteo.imgw.pl

Podziel się:

Oceń:

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 stycznia) straż pożarna w województwie pomorskim podjęła ponad 160 interwencji.

 

AKTUALIZACJA 

PONIEDZIAŁEK, 17 STYCZNIA, GODZ. 9:00 

 

Przyczyną wyjazdów był bardzo silny i porywisty wiatr. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w powiecie wejherowskim, w którym strażacy wyjeżdżali 34 razy, w powiecie słupskim były to 24 interwencje, a w powiecie kartuskim 18. Jak informuje ENERGA - OPERATOR S.A. w 40 gminach na terenie województwa występują problemy w dostawie prądu. Główną przyczyną jest zerwanie linii przez powalone drzewa. Informacje na ten temat można na bieżąco śledzić TUTAJ.  

 

fot. energa-operator.pl

 

W Gdańsku nad ranem doszło do zerwania sieci trakcyjnej. Utrudnienia utrzymują się na odcinku Gdańsk-Wrzeszcz - Gdańsk Oliwa. Mogą występować opóźnienia pociągów. 

Ponownie w ciągu ostatnich dni Gdański Zarząd Dróg i Zieleni podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy komunalnych oraz Parku Oliwskiego.


Jak informuje IMGW wiatr, który w porywach może osiągać nawet 110 km/h będzie nam towarzyszyć co najmniej do godziny 18:00. Dodatkowo, jak podaje Pomorski Alarm Pogodowy musimy uważać na miejscowe wyładowania atmosferyczne i oblodzenie na drogach. 

 

UWAGA POMORSKIE!

Znad Bałtyku wkracza liniowa formacja konwekcyjna, mogąca generować silne, a miejscami bardzo silne porywy wiatru Punktowo padają wyładowania atmosferyczne. Linia frontu wędruje bardzo szybko na południe, z delikatnym odchyleniem na wschód. W Rozewiu stacja przed frontem zmierzyła poryw o silę 120 km/h!

- Pomorski Alarm Pogodowy

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe