Wystawą "Sztuka Dzieci" zakończono rok warsztatów plastycznych w Centrum Kultury i Sztuki

  • 01.07.2016, 12:11 (aktualizacja 17.03.2018, 17:41)
  • Krzysztof Repiński, Tv Tetka Tczew
Wystawą "Sztuka Dzieci" zakończono rok warsztatów plastycznych w Centrum Kultury i Sztuki materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

W Centrum Kultury i Sztuki można oglądać wystawę "Sztuka Dzieci", na która składają się prace plastyczne wykonane przez dzieci podczas zajęć prowadzonych przez Joannę Czarnecką w sezonie 2015/16.

W ostatnich dniach Centrum Kultury i Sztuki przeżywał prawdziwe oblężenie. Skończył się rok szkolny 2015/16 a także rok warsztatowy. Sekcje działające w tczewskiej placówce prezentują swoje dokonania. Tradycyjnie powstała także wystawa prac plastycznych zatytułowana "Sztuka Dzieci".

Pod względem liczby przedstawionych prac jest to największa wystawa w Tczewie, a jest organizowana rokrocznie już od kilkunastu lat, bo tyle czasu z dziećmi pracuje w centrum Joanna Czarnecka. Techniki i materiały jakimi bawią się na zajęciach dzieci są niezwykle różnorodne, a efekty piękne i często zaskakujące. Prace jakie znalazły się na wystawie to obrazy, ale też rysunki, witraże, kolaże i małe formy przestrzenne. Tematyka prac była bardzo szeroka, bo ekspozycja była przekrojem całorocznych zajęć. Był więc świat zwierząt i roślin, sztuka operowa, cyrk i komiks. Bardziej zaawansowane prace przedstawiały martwa naturę i architekturę. Nowością były monidła, przy których często robiono sobie zdjęcia. Na otwarciu wystawy było sporo twórców i ich rodziny. Na zajęcia do Centrum Kultury i Szuki w minionym roku szkolnym uczęszczało ponad 100 dziewcząt i chłopców. Podczas wernisażu najczęściej to rodzice podziwiali prace wykonane w minionym roku szkolnym przez swoje dzieci. Na uroczystym otwarciu ogłoszono najzdolniejsze dzieci, które otrzymają w przyszłym roku stypendium przyznane przez CKiS. Wyróżnienia otrzymały też te dzieci, których prace zostały nagrodzone w konkursach plastycznych organizowanych w Tczewie i nie tylko. Wszystkie dzieci otrzymały symboliczny dyplom, z wzajemnością dziękowały też swojej nauczycielce, Joannie Czarneckiej.

Wystawę "Sztuka Dzieci" można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie do września br.

Krzysztof Repiński, Tv Tetka Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe