Czy mieszkańcy naszego miasta odczuwają podwyżki? [SONDA]

 • 19.01.2022, 09:21
 • Tv Tetka / oprac. Redakcja
Czy mieszkańcy naszego miasta odczuwają podwyżki? [SONDA] fot. Pixabay / zdjęcie poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Inflacja na koniec roku wzrosła do poziomu 8,6%. Wiemy już, że nastąpił wzrost cen żywności, energii elektrycznej oraz gazu. Zapytaliśmy mieszkańców miasta czy odczuwają podwyżki w swoich portfelach i co sądzą o tarczy antyinflacyjnej.

Inflację w kraju przede wszystkim można odczuć poprzez rosnące ceny żywności. Są one bezpośrednio powiązane z cenami energii elektrycznej i gazu. Urząd Regulacji Energetyki w ciągu ostatnich miesięcy aż trzykrotnie zatwierdził podwyżki. Ceny gazu wzrosną z kolei  w tym roku o ponad 50%.

 

Co na to mieszkańcy Tczewa?

 

W związku z dynamiczną sytuacją ekonomiczną postanowiliśmy zapytać mieszkańców czy podwyżki cen są już przez nich odczuwalne i czy uważają, że wprowadzana przez rząd tarcza antyinflacyjna może pomóc zatrzymać inflację?

 

 • Dla mnie dramat. Przy obecnych pensjach to jest straszne. Idziesz do sklepu, bierzesz 100 złotych, kiedyś miałeś pełny koszyk, a teraz na dnie. 
   
 • Jest zauważalne wszystko. Widziałem, że bułki poszły do góry.  
   
 • Na razie nie, ale powoli zaczyna się odczuwać. Ja na ten temat nic nie powiem, bo zaraz się denerwuję.
   
 • Ciężko się wydaje, ale trzeba. Żywność podrożała przede wszystkich, innych produktów specjalnie nie kupuję. 
   
 • W spożywczych sklepach najbardziej podrożało. Chleb, masło imleko.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W trakcie rozmów z mieszkańcami zapytaliśmy także o to, czy zapowiadane przez rząd i wprowadzane regulacje zapisane w tarczy antyinflacyjnej mogą pomóc i zatrzymać wzrost cen?
 

 • Szczerze, to ja w ich obietnice nie wierzę. Ten "Polski wał" a nie "ład" to jest namiastka tego. Ja w nich nie wierzę.
   
 • Przyjdzie prędzej czy później, że będziemy musieli to nadpłacić. To jest chwilowe na te 6 miesięcy. Rząd chyba nie ma pieniędzy. Prędzej czy później będzie musiał podwyższyć wszystko.
   
 • Za gaz się nie martwię, ale za prąd podejrzewam, że przy dziecku, które chodzi do szkoły, przy użytkowaniu komputera, no teraz nie ma zdalnego, ale to może w każdym momencie wejść - to ja tego nie widzę dobrze.

 

Tv Tetka / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe