Ponad 450 wozów strażackich dla OSP. Wiemy, gdzie trafią

  • 20.01.2022, 10:22
  • News4Media
Ponad 450 wozów strażackich dla OSP. Wiemy, gdzie trafią gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Znana jest już lista jednostek ochotniczych staży pożarnych, które otrzymają nowe samochody. To lekkie, średnie i ciężkie wozy ratowniczo-gaśnicze.

Na liście przedstawionej przez MSWiA znajduje się 456 pozycji. Każda z wymienionych tam jednostek może liczyć w tym roku na rządowe dofinansowanie przy zakupie sprzętu. Łącznie na ten cel przeznaczono 175 milionów złotych. Ponad 164 mln to środki z budżetu państwa i dotacje z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostałe pieniądze pochodzą z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

 

Do jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana łączna wartość sprzętu to około 383 miliony złotych. 

- informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

 

Co z wkładem własnym potrzebnym do kupienia sprzętu? OSP radzą sobie z tym na różne sposoby. Na przykład ochotnicy z województwa zachodniopomorskiego otrzymają 15 wozów. Kupno niektórych z nich będzie dodatkowo współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W innych przypadkach potrzebne pieniądze dołożą gminy. Ale są także sytuacje, w których o wkład własny zadbała sama OSP.

OSP współpracują z WFOŚiGW także w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie strażacy otrzymają 24 pojazdy. W województwie opolskim przybędzie ich 16.

Pełna lista OSP z przyznanym dofinansowaniem

 

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe