Setki interwencji lokalnych policjantów - trwają intensywne kontrole dotyczące przestrzegania obostrzeń

  • 21.01.2022, 07:03
  • Redakcja / KPP Tczew / KPP Starogard Gdański
Setki interwencji lokalnych policjantów - trwają intensywne kontrole dotyczące… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci nieprzerwanie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia interweniują wobec osób, które lekceważąco podchodzą do tego zagrożenia. Sprawdziliśmy, jakie są efekty pracy funkcjonariuszy z Tczewa i Starogardu Gdańskiego.

Przypomnijmy, że każda osoba przemieszczająca się w zamkniętej przestrzeni publicznej ma obowiązek zakrywania ust i nosa. W ostatnim czasie odnotowywany jest stały wzrost liczby osób zarażonych i przebywających na kwarantannie. Wobec rosnącej fali zakażeń policjanci nie będą tolerancyjni dla osób świadomie łamiących przepisy. Z obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej zwolnione są jedynie osoby, które posiadają stosowne zaświadczenia lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

W zeszłym tygodniu tczewscy policjanci skontrolowali 212 obiektów handlowych i usługowych oraz 185 pojazdów komunikacji publicznej. Podczas tych działań mundurowi ujawnili ponad 378 wykroczeń dotyczących naruszeń obowiązku zasłaniania ust i nosa. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nakładali mandaty albo stosowali pouczenie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim od początku roku przeprowadzili z kolei ponad 800 interwencji wobec osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w budynkach użyteczności publicznej oraz środkach komunikacji. Poza tym mundurowi stale prowadzą kontrole osób objętych kwarantanną.

 

W ostatnich 20. dniach funkcjonariusze ujawnili, aż 9 przypadków dotyczących złamania zasad kwarantanny domowej, o których powiadomili sanepid. Mundurowi w ramach codziennej służby sprawdzają także miejsca, w których mogą gromadzić się większe grupy osób takie jak galerie handlowe oraz pojazdy komunikacji publicznej. Bardzo często o nieprzestrzeganiu przepisów sanitarnych, policjantów informują sami mieszkańcy, którzy w obiektach użyteczności publicznej czują się zagrożone ze strony osób niestosujących się do obowiązujących obostrzeń.

- KPP Starogard Gdański

 

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, ale może też być skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy, jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

Redakcja / KPP Tczew / KPP Starogard Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe