Agresywny tczewianin złapany na gorącym uczynku. Próbował okraść sklep, a w kieszeni miał amfetaminę

  • 20.01.2022, 13:55
  • Redakcja / KPP Tczew
Agresywny tczewianin złapany na gorącym uczynku. Próbował okraść sklep,… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który najpierw próbował ukraść sprzęt elektroniczny w jednym ze sklepów, a następnie podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy. Dodatkowo mundurowi znaleźli w odzieży mężczyzny narkotyki.

We wtorek, 18 stycznia o godzinie 15:40 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który w jednym ze sklepów próbował ukraść sprzęt elektroniczny warty 230 złotych. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Tczewie:

 

Podczas interwencji stróżów prawa, mężczyzna był agresywny, wulgarny i nie chciał podać swoich danych osobowych. Policjanci poinformowali mężczyznę, że zgodnie z prawem, na mocy art. 65 kodeksu wykroczeń ma obowiązek podać swoje dane. Jednak mężczyzna dalej nie chciał podać swoich danych, dlatego funkcjonariusze postanowili go doprowadzić do jednostki policji. W trakcie doprowadzania mężczyzny przez funkcjonariuszy do miejscowej komendy ten zaczął ich znieważać.

- KPP Tczew

 

Stróże prawa w jednostce ustalili jego dane i okazało się, że był to 22-letni mieszkaniec Tczewa. W trakcie przeszukania jego odzieży funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a zabezpieczoną substancję policjanci przekazali biegłemu z zakresu toksykologii, który przeprowadzi szczegółowe badania.

Śledczy wstępnie przedstawili zatrzymanemu 22-latkowi zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy. Wkrótce zatrzymany mężczyzna może usłyszeć dodatkowe zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, a także odpowie przed sądem za popełnione podczas interwencji wykroczenia.

Za przestępstwo znieważenia funkcjonariuszy grozi kara do roku pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe