Będą wzmożone kontrole na drodze krajowej nr 91

  • 21.01.2022, 11:23
  • KWP Gdańsk / oprac. Redakcja
Będą wzmożone kontrole na drodze krajowej nr 91 fot. News4Media

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 22 stycznia na „starej jedynce” pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 91”. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej są przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

 

"Trasa jest jedną z bardziej obciążonych w Polsce"

 

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku przyznaje, że DK91 to jedna z tras, gdzie bardzo często dochodzi do wypadków:

 

Droga krajowa nr 91 liczy 532,5 km i łączy województwo pomorskie ze śląskim.  W roku 2020 doszło na niej do 242 wypadków w których zginęło 35 osób, a 281 zostało rannych.  Potocznie nazywana „starą jedynką” trasa jest jedną z bardziej obciążonych w Polsce.

 

Sprawdzą nie tylko prędkość

 

Celem wzmożonych kontroli jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz wyprzedzania niezgodnego z przepisami. Policjanci zwrócą także uwagę czy kierowca oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich do ich masy i wzrostu urządzeniach.

 

W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED,  poruszający się pojazdami nieoznakowanymi z wideorejetratorami. Będą oni współpracować z patrolami prowadzącymi pomiar prędkości w sposób stacjonarny. Pojazd nieoznakowany może poruszać się w sposób wahadłowy w okolicy masztu z fotoradarem lub innego patrolu.

- KWP Gdańsk

 

Funkcjonariusze przypominają także, że warunki drogowe nie sprzyjają bezpiecznemu podróżowaniu.

 

Niska temperatura, wilgoć, śliska nawierzchnia oraz szybko zapadający zmrok powodują, że wszyscy uczestnicy dróg powinni zachować szczególną ostrożność.

- KWP Gdańsk

 

Przeczytaj także: Rekord donosów na policję. Kierowcy przesyłają nagrania

KWP Gdańsk / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe