Czy pandemia ponownie zamknie tczewskie przedszkola?

  • 21.01.2022, 09:25
  • Redakcja
Czy pandemia ponownie zamknie tczewskie przedszkola? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Coraz więcej placówek opiekuńczych stosuje łączenie grup przedszkolnych w celu utrzymania ciągłości pracy. Sprawdziliśmy, jak koronawirus wpłynął na pracę jedynego tczewskiego przedszkola samorządowego.

Piąta fala zakażeń koronawirusa dopiero zaczyna się w naszym regionie, a już znacząco wpływa na funkcjonowanie przedszkoli. Z powodu licznych zachorowań, zarówno wśród pracowników jak i dzieci, coraz więcej placówek ratuje się, stosując pracę w grupach łączonych. Sytuacja jest dynamiczna i jak powiedziała nam dyrektor Przedszkola Nr 8 w Tczewie Jolanta Jank, grafik pracy placówki tworzony jest praktycznie z dnia na dzień. Często do późnych godzin wieczornych napływają informacje ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie o objęciu kolejnych osób kwarantanną. Obecnie w przedszkolu działają jedynie trzy grupy. Objęte są one opieką sześciu osób. 

 

W naszym przedszkolu sytuacja nie jest wesoła. Mamy 4 grupy na kwarantannie, jedna pod znakiem zapytania, czekam na decyzję sanepidu. No i w w związku z tym również jest problem nie tylko z dziećmi, ale też z pracownikami. Pracownicy, którzy przechodzą Covid albo pracownicy, którzy mają kwarantannę, są nieobecni w przedszkolu i tutaj mam problem z zapewnieniem opieki, ale rodzę sobie. Co będzie w przyszłym tygodniu? Nie wiem.

- Jolanta Jank, Dyrektor Przedszkola nr 8 w Tczewie

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Z dnia na dzień sytuacja jest dynamiczna i do 22:00 otrzymuje telefony, o tej, czy tamtej osobie, że jest chora. Praktycznie nie wiem co dzisiaj do nocy się wydarzy [...] Nie przewiduję zamknięcia przedszkola. W przyszłym tygodniu mam nadzieję, że wrócą pracownicy. Przygotowałam plan, obstawiłam grupy. Na dzisiaj nie przewiduję zamknięcia przedszkola. Chyba, że zdarzy się coś o czym nie wiem. 

-  Jolanta Jank, Dyrektor Przedszkola nr 8 w Tczewie

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe