Masz w domowych archiwach pamiątki z Suchostrzyg? Możesz pomóc bibliotece w stworzeniu wystawy o historii osiedla

  • 25.01.2022, 07:00
  • Redakcja
Masz w domowych archiwach pamiątki z Suchostrzyg? Możesz pomóc bibliotece… fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie przygotowuje wystawę dotyczą historii osiedla Suchostrzygi i zwraca się do mieszkańców z prośbą o podzielenie się swoimi zbiorami, pamiątkami z archiwów rodzinnych i albumów.

"Zachęcamy do podzielenia się swoimi pamiątkami"

 

By wystawa mogła powstać i cieszyć oko zarówno czytelników, jak i internautów, pracownicy MBP zwracają się do mieszkańców Tczewa z prośbą o udostępnienie prywatnych fotografii, materiałów archiwalnych oraz pamiątek rodzinnych, które nawiązują do historii Suchostrzyg.

- MBP w Tczewie

 

Materiały, fotografie oraz różnego rodzaju dokumenty przekazywać można bezpośrednio do biblioteki na Suchostrzygach lub do Sekcji Historii Miasta przy ul. Kościuszki kontaktując się telefonicznie pod numerem telefonu: 572 779 199 lub mailowo na adres: [email protected].

 

Mnóstwo ciekawych zdjęć posiadają mieszkańcy w swoich rodzinnych zbiorach. Często są to zdjęcia pokazujące tczewian przed blokami, na terenie placów zabaw czy na tle nieistniejących już sadów, działek ogrodniczych. Zachęcamy do podzielenia się swoimi pamiątkami. Niektórzy przekazują nam swoje pamiątki tylko do zeskanowania, ale są też tacy, którzy, w trosce o swoje domowe archiwa, przekazują je do naszej pełnej pieczy, wierząc, że u nas będą one lepiej przechowywane niż w domu. Fotografie mieszkańców mają szansę trafić na wystawę, którą będziemy eksponować w bibliotece osiedlowej na Suchostrzygach.

- Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie

 

Wystawę będzie można oglądać w bibliotece na Suchostrzygach przy ulicy Jagiełły.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe