Ruszył konkurs na najciekawsze inwestycje z funduszy sołeckich

  • 25.01.2022, 08:00
  • pomorskie.eu / oprac. Redakcja
Ruszył konkurs na najciekawsze inwestycje z funduszy sołeckich fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Jeśli zrealizowaliście ciekawe inwestycje i chcecie się tym pochwalić zgłoście się do konkursu „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”. Trwa już etap wojewódzki konkursu, w którym pula nagród wynosi 12 tys. zł. Do udziału w konkursie zachęca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Informacje pochodzą ze strony pomorskie.eu.

 

Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać do 15 marca do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 

Lokalne projekty

 

Boiska, siłownie na otwartym powietrzu czy remonty wiejskich świetlic - właśnie takie małe, lokalne projekty sprzyjają tworzeniu przestrzeni publicznych oraz umacnianiu kontaktów społecznych. Ale także znacząco odmieniają wiejski krajobraz.

 

Bardzo często jednak o nich zapominamy. A warto się nimi pochwalić. Pokażmy mieszkańcom Pomorza, jak nasze wsie pięknieją.

- Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego

 

W konkursie startować mogą sołectwa z całego Pomorza.

 

Celem konkursu jest nie tylko promocja idei Funduszu Sołeckiego. Chodzi tu także o aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich.

 

Konkurs może też stanowić doskonałą okazję do edukacji społeczeństwa w zakresie planowania lokalnego i uwzględniania w nim dbałości o środowisko. W regulaminie przewidziane są nagrody finansowe dla najlepszych.

 

Co będzie oceniać komisja?

 

Najwięcej punktów można otrzymać za pozytywny wpływ projektu na poprawę warunków życia. Komisja będzie też zwracać uwagę na zaangażowanie mieszkańców a także oryginalność i innowacyjność projektu.

 

Dla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe. Za zajęcie pierwszego miejsca wygrać można 5 tys. zł, za drugie miejsce 4 tys. zł, a zdobywca najniższego miejsca na podium otrzyma 3 tys. zł.

 

Informacje praktyczne

 

Aby wystartować w wojewódzkim etapie konkursu należy do 15 marca nadesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego aplikację. Trzeba wypełnić formularz oraz dołączyć 10 dobrej, jakości zdjęć wykonanej inwestycji. Każde sołectwo może zgłosić tylko jeden projekt

Co ważne, w konkursie nie mogą brać udziału sołectwa, które uzyskały dotację w ramach programu Aktywne Sołectwo Pomorskie.

 


 

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

pomorskie.eu / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe