Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Tczewie i najbliższej okolicy

 • 26.01.2022, 13:30
 • Aleksandra Kęprowska
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Tczewie i najbliższej okolicy fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

30. Finał WOŚP pod hasłem "Przejrzyj na oczy" odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia. Pieniądze będą zbierane na sprzęt, który ma zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

TCZEW

 

SZTAB W GALERII KOCIEWSKIEJ

 

O szczegółach mówi Maciej Szulce, szef sztabu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie atrakcje przygotowali w tym roku organizatorzy?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

SZTAB HARCERZY

 

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie Hufca ZHP w Tczewie odbędzie się kiermasz książek.

 

TERMIN? 30.01.2022r.

W JAKICH GODZIANCH? 11:15-18:00

CENA? Książki nie będą miały ustalonej ceny, będzie można wpłacić do puszki tyle, ile uzna się za odpowiednią darowiznę w stosunku do wybranego przedmiotu. Książki, które będzie można znaleźć na tej akcji są pozycjami z półek należących do zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów naszego Hufca. Są to nowe oraz stare tytuły, które chcemy przekazać dalej w świat. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na WOŚP.

- informacje prasowe

 

 

Razem z harcerzami zagra w tym roku Klub Warsztatowa. Więcej szczegółów na FB

 

Zapraszamy na koncert z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działamy razem z Hufcem ZHP w Tczewie.

Zagrają:

 • Carpet with no address – debiutujący tczewski zespół, grający psychodelic / desert / stoner / blues rock.
   
 • Sleepers Dimension - ich muzyka charakteryzuje się połączeniem southern rock'a, grunge'u i metalu. Kapela we własnym repertuarze od pierwszych dźwięków stawia na oryginalność i progresywność brzmienia, a ostateczny szlif i melodie nadaje całości wirtuozerska gra solowa.
   
 • Backhand Slap - trzy akordy, darcie mordy HC/punk z Tczewa i 3miasta.

ZACZYNAMY O 18:00. WSTĘP 20 zł DO PUCHY WOŚP!

- Klub Warsztatowa (FB)

 

SZTAB W FABRYCE SZTUK

 

Czekamy na szczegółowe informacje. Szefem sztabu jest Sławomir Kussowski.

 

GMINA TCZEW

 

Wójt Gminy Tczew ponownie wystawia swój czas pracy na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczną akcję 30-tego finału WOŚP wspiera Krzysztof Augustyniak, który na kilka godzin zrezygnuje z bycia Wójtem i zamiast do Urzędu Gminy uda się w miejsce, które wylicytuje Jego 4 godziny pracy. W ubiegłym roku godziny pracy Wójta wylicytował właściciel firmy Windmar z Tczewa w wysokości 4 tysięcy 650 złotych. Link do aukcji dostępny jest TUTAJ

 

MIASTO TCZEW

 

 

Już w niedzielę 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na licytację, oprócz wielu innych przedmiotów, przekazałem klucz do miasta. Mam nadzieję, że temu, kto wylicytuje klucz, uda się odkryć najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze zakątki Tczewa, a jest ich naprawdę sporo. Zapraszam do licytacji. Przejrzyjmy na oczy - tym razem zbieramy pieniądze dla małych pacjentów okulistyki.

- Mirosław Pobłocki (FB)

 

LINK DO AUKCJI (KLIK!)

 

Miejskie jednostki przekazały też m.in.:

 

 • Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego: wynajem świetlicy na Górkach (KLIK!)
   
 • Centrum Kultury i Sztuki: 3 karnety na wydarzenia (organizowane przez CKiS o wartości 200 zł każdy) oraz podwójne wejściówki na koncert Czesława Mozila
   
 • Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji: łącznie 24 karnety, w tym:

  - 4 na 10 wejść  na siłownię, saunęi basen
  - 4 na 10 wejść na basen
  - 4 na 10 wejść na siłownię
  - 4 na 10 wejść na saunę
  - 4 na 10 wejść na saunę i siłownię
  - 4 na 5 wejść na lodowisko.

 

Parkrun Tczew

 

Parkrun Tczew tradycyjnie włącza się w granie - bieganie z WOŚP, podczas #233 edycji będą z nami wolontariusze z puszkami ze sztabu w Tczewie. Zachęcamy do wsparcia 30. finału wielkiej orkiestry świątecznej pomocy. Biegacze mają w sowim DNA pomaganie, zgodnie z hasłem bieganie=pomaganie.

- Parkrun Tczew (FB)

 

 

Początek biegu o godzinie 9:00 w sobotę, 29 stycznia. 

 

STAROGARD GDAŃSKI 

 

To, że prezydent Starogardu Gdańskiego żadnej pracy się nie boi, udowodnił już wiele razy. Od siedmiu lat, co roku Janusz Stankowiak wystawia na licytację 4 godziny swojej pracy. Dochód z niej każdorazowo przeznaczany jest na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny jubileuszowy 30.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 30 stycznia 2022 roku. Poprzedzą go liczne zbiórki i licytacje organizowane w sieci. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy więc wszystkich do włączenia się do internetowej aukcji, której przedmiotem będą 4 godzin pracy Prezydenta Starogardu Gdańskiego – Janusza Stankowiaka. Dochód z licytacji wesprze oczywiście konto Fundacji WOŚP.

W tym roku Orkiestra gra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Prezydent Janusz Stankowiak, który od początku swojej pierwszej kadencji angażuje się w działania starogardzkiego sztabu #4233, po raz ósmy wystawia swój cenny czas na licytację, którą znaleźć można na portalu allegro TUTAJ

Jakim jest pracownikiem i co potrafi Prezydent Starogardu Gdańskiego? Z pewnością…
– potrafi złożyć meble bez instrukcji i sprawdzić ich jakość;
– doskonale radzi sobie z układaniem kwiatów w bukiety i pakowaniem prezentów;
– ma bardzo dobrą orientację w terenie i doświadczenie w roznoszeniu ulotek;
– doradzi przy zakupie okien czy parapetów;
– posiada siłę i werwę, która przydała mu się już do pracy w składzie opału;
– potrafi sprostać nawet najbardziej wymagającym i dociekliwym klientom;
– jest cierpliwy i szybko się uczy;
– zna już podstawy budownictwa i inżynierstwa;
– zawsze skrupulatnie wypełnia powierzone mu zadania;
– a co najważniejsze jest gotowy na podjęcie nowego wyzwania właśnie u Ciebie!

Do tej pory z tytułu odpracowanych 28 godzin przez prezydenta u 7 pracodawców, na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło ponad 22 tys. zł.

W ubiegłym roku 4 godziny pracy Prezydenta Janusza Stankowiaka wylicytował prezes firmy Feniks ze Skarszew. Kto będzie kolejny…?
Licytować mogą instytucje, firmy i osoby prywatne z całej Polski. Wierzymy jednak, że i w tym roku swoje serca otworzą przede wszystkim starogardzianie!

- starogard.pl

 

 

PELPLIN 

 

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie

 

W najbliższą niedzielę wolontariusze wyruszą na ulice gminy Pelplin, aby po raz kolejny wesprzeć zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej gminie pieniądze do puszek zbierać będzie 15 wolontariuszy. W godz. 16:00 - 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbędą się występy muzyczne połączone z licytacjami przedmiotów podarowanych przez Państwa na rzecz WOŚP.

Wśród wielu gadżetów będzie można wylicytować m. in. tort z logotypem WOŚP, voucher na bezę Pavlova, wycieczkę wojskowym samochodem, najnowsze książki Anna Wysocka-Kalkowska - książki, voucher na wykonanie flowerboxa, rękodzieło wykonane techniką makramy, bombki i plakaty podpisane przez artystów polskiej sceny muzycznej i wiele innych atrakcyjnych rzeczy.

Na miejscu będzie kawiarenka, w której będzie można zakupić na wynos ciasto podarowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

W tym roku gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci

- Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie

 

 

PRUSZCZ GDAŃSKI

 

W naszym mieście sztab WOŚP znajduje się przy ul. Niemcewicza 1, szefem sztabu jest Andrzej Ślusarczyk. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w licytacjach, poniżej linki:

Aukcje sztabu znaleźć można pod TYM adresem.

Zapraszamy także na nasze lokalne aukcje m.in. licytację książek 11-letniej okularnicy Małgosi K., która w ten sposób chce wspomóc zbiórkę WOŚP na rzecz leczenia wzroku u dzieci. Akcje można odnaleźć pod linkami dostępnymi TUTAJ

- pruszcz-gdanski.pl

 

SUBKOWY

 

Dom Kultury w Subkowach

 

Sztab 6253 zgłasza gotowość do działania! W roku 2022 gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci

W najbliższą niedzielę, 30 stycznia, zapraszamy do Dom Kultury w Subkowach:

 • od godz. 8:00

- Sklepik Wielkoorkiestrowy

- Kawiarenka Jednego Dnia

 • od godz. 15:00

- licytacje ofiarowanych przedmiotów

Na terenie Gmina Subkowy nasi wolontariusze będą prowadzić zbiórkę do puszek WOŚP. Do zobaczenia!

- Dom Kultury w Subkowach

 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe