Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 12:05
Reklama Przekaż 1,5 % podatku dla Ewy Misztal
Reklama

Czy w Morzeszczynie potrzebna jest kultura?

Po raz kolejny Biblioteka w Morzeszczynie bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek.
Czy w Morzeszczynie potrzebna jest kultura?

Autor: fot. Tv Tetka

Jakiej kultury potrzebują?

 

Po raz 4. Biblioteka w Morzeszczynie bierze udział w działaniu, które wspiera biblioteki publiczne w całym kraju, Celem programu jest tworzenie w tych placówkach centrów aktywności społecznej. Początek działań opiera się na diagnozie potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy Morzeszczyn w zakresie szeroko pojętej kultury.

 

Mieszkańcy proszeni są przez bibliotekarzy do wypełnienia ankiety.

 

Informacje uzyskane dzięki tej ankiecie zostaną wykorzystane do opracowania misji, wizji i strategii nowej instytucji kultury, która rozpocznie działalność na terenie Gminy Morzeszczyn w drugiej połowie 2022 roku, oraz stworzenia nowej oferty kulturalnej na najbliższe lata, ze szczególnym uwzględnieniem promocji literatury i czytelnictwa.

Działania są wspierane przez pracowników Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie.

- Biblioteka Morzeszczyn (FB)

 

O szczegółach opowiedział nam Damian Domański, dyrektor Biblioteki w Morzeszczynie:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

fot. Biblioteka Morzeszczyn (FB)

 

Program dedykowany jest książnicom z całej Polski, które chcą się stać centami życia społecznego i kulturalnego dla swoich mieszkańców. Zespół biblioteki przy wsparciu pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Morzeszczynie przeprowadza diagnozę potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy. Przygotowaliśmy kilka takich wydarzeń, wywiadów focusowych, do których zaprosimy mieszkańców oraz ankietę internetową. 

- Damian Domański, dyrektor Biblioteki w Morzeszczynie

 

 

Czwarta runda programu ma pozwolić na rozwijanie kompetencji przez osoby pracujące w bibliotekach

 

To też edukacja osób zarządzających tymi placówkami, tak aby oferta była responsywna w stosunku do potrzeb mieszkańców. W programie bierze udział 75 bibliotek z całej Polski, 300 pracowników bibliotek, a działanie gwarantuje 20 miesięcy wsparcia merytorycznego w zakresie rozwijania kultury.

Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama