Nie wystraszyli się upału i ciężkiej trasy

  • 04.07.2016, 13:00 (aktualizacja 05.07.2016, 15:10)
  • Krzysztof Repiński, Tv Tetka Tczew
Nie wystraszyli się upału i ciężkiej trasy

Podziel się:

Oceń:

Aż 120 rowerzystów i rowerzystek wzięło udział w drugim Tczewskim Crossie Rowerowym, jaki zorganizowano w minioną sobotę na pagórkowatych i leśnych drogach koło Rokitek i przy jeziorach Lubiszewskich.

Druga edycja Tczewskiego Crossu Rowerowego to przykład dobrej współpracy Tczewskiego Centrum Sportu i Turystyki z Powiatowym Centrum Centrum. Organizatorzy spisali się - przygotowali zachęcający pakiet startowy (medal i okolicznościowa koszulka dla każdego uczestnika), także nagrody, była profesjonalna obsługa, a trasa dzięki służbom mundurowym i wolontariuszom była zabezpieczona i dobrze oznakowana.

Imprezę można nazwać radosnym świętem rowerzystów, którzy lubią wyzwania, bo trasa była wymagająca. Liczyła 33 kilometry rowerzyści wystartowali w Rokitkach na terenie GPEC, po czym dwukrotnie pokonywali pętlę przebiegającą przez tereny leśne i pagórkowate w okolicach lubiszewskich jezior. Musieli stoczyć walkę z samym sobą, by pokonać wiele trudności. Nawierzchnia była wymagająca, ale jeszcze cięższe były podjazdy i... pogoda - było upalnie i parno zarazem. Była to z pewnością trasa wymagająca dla amatorów, ale nie sprawiła dużych trudności zaawansowanym crossowcom.

 

 

Impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Tczewa i Starosty Powiatu Tczewskiego zgromadziła na starcie 120 uczestników. To dwa razy więcej niż w debiutanckim tczewskim crossie przed rokiem. Zwyciężył Sławomir Pituch z Bytowa z czasem 1:03,21. Miał średnią prędkość ponad 28 kilometrów na godzinę, co jest imponującym rezultatem. Niecałą minutę później linię mety przejechał Tomasz Wadowski z Tczewa, a trzeci z czasem 1:05,20 Patryk Mróz, również tczewianin. Pierwszą kobietą na mecie była Dorota Bogacka z Tczewa, która osiągnęła świetny czas 1:19,14. Druga była Angelika Gmurczyk z Pruszcza Gdańskiego, a trzecia kolejna tczewianka Karolina Papiernik.

Uroczyste zakończenie z wręczeniem nagród odbyło się na kanonce. Wyszczególniono 8 kategorii. Puchary i nagrody rzeczowe wręczali starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, wiceprezydent Prezydent Tczewa Adam Urban. Pomagali im dyrektorzy tczewskich placówek sportowych Tomasz Tobiański z PCS i Andrzej Błaszkowski z TCSiR, którzy co ciekawe wzięli udział w rajdzie i ukończyli go. Na trasie z numerem startowym można było również zobaczyć wicestarostę Witolda Sosnowskiego.

Impreza znów spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Cieszy wysoka frekwencja, zadowolenie uczestników. Organizatorzy wysoko zawiesili sobie poprzeczkę, ale przyjmują wyzwanie - już zapraszają na przyszłoroczny trzeci Tczewski Cross Rowerowy.

 

Krzysztof Repiński, Tv Tetka Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe