Potrącenie pieszej na ulicy Wojska Polskiego w Tczewie. Policjanci apelują o ostrożność!

  • 04.02.2022, 07:30
  • KPP Tczew / oprac. Redakcja (Aleksandra Kęprowska)
Potrącenie pieszej na ulicy Wojska Polskiego w Tczewie. Policjanci apelują… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Tczewie. 47-letnia kierująca fordem potrąciła pieszą, która przechodziła przez przejście. 43-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

We wtorek, 2 lutego przed godziną 13:00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na ulicy Wojska Polskiego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki.

 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 47-letnia kierująca fordem jadąc ulicą Wojska Polskiego, zignorowała czerwone światło i potrąciła 43-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Badanie kierującej na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że była trzeźwa. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do tczewskiego szpitala. W związku z zaistniałym wypadkiem mundurowi 47-latce zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu.

- KPP Tczew

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia oraz zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

 

Trudne warunki drogowe wymagają szczególnej uwagi

 

Policjanci przypominają, że trudne warunki drogowe wymagają szczególnej uwagi, zarówno od pieszych, jak i od kierowców. W większości wypadków z udziałem pieszych winni są kierowcy, jednak zwiększona czujność niechronionych uczestników ruchu drogowego może zdecydowanie zmniejszyć liczbę tych zdarzeń.

Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania!

 

Wcześniej pisaliśmy: Tczew: Potrącenie pieszej na ul. Wojska Polskiego

KPP Tczew / oprac. Redakcja (Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe