"Zbrickowana" Fabryka Sztuk. Konkurs dla dzieci i młodzieży

  • 05.02.2022, 09:03
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
"Zbrickowana" Fabryka Sztuk. Konkurs dla dzieci i młodzieży fot. Fabryka Sztuk

Podziel się:

Oceń:

Zbrickowana Fabryka Sztuk? Dlaczego nie! Tym bardziej, że jest okazja do świętowania. Nawet podwójna: 28 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień LEGO®, a już niebawem, dokładnie 22 lutego, Fabryka Sztuk będzie miała 15 lat.

 

Konkurs trwa do 17 lutego

 

Do wzięcia udziału w konkursie zaprasza Małgorzata Kruk z działu muzealnictwa i organizacji imprez:

 

Zbliżają się 15. urodziny Fabryki Sztuk, a w naszym zespole nie brakuje fanów najsłynniejszych klocków świata, ogłosiliśmy więc konkurs dla dzieci i młodzieży. Czekamy na budowle z klocków. Można przedstawić sam budynek, siedzibę główną Fabryki Sztuk, albo nasze kamienice przy ulicy Podmurnej 12 i 15, albo można przedstawić jakąś wybraną naszą działalność typu wystawę, inscenizację historyczną, świąteczny jarmark. Zdjęcie tej budowli należy przesłać mailem.

Kto woli rysowanie od budowania, może za pomocą kredek również przedstawić Fabrykę Sztuk ale w iście pikselowym stylu i także przesłać do nas zdjęcia. [...] Na zdjęcia prac dzieci i młodzieży czekamy do 17 lutego, wtedy mamy kilka dni na ich oceny i przyznanie nagród, które chcemy wręczyć w dniu naszych 15. urodzin a więc 22 lutego.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jak czytamy w regulaminie, pracą konkursową powinien być samodzielnie wykonany rysunek przedstawiający siedzibę główną Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 (np. budynek, dziedziniec, wystawy) lub kamienice przy ul. Podmurnej 12 i 15 w Tczewie.

 

Rysunek powinien być wykonany tak, by Fabryka Sztuk wyglądała na zbudowaną z klocków (styl pixel art.). Rysunek należy sfotografować lub zeskanować. Można także wykonać budowlę z klocków przedstawiającą jeden z podanych motywów:

a) muzeum,

b) galeria sztuki,

c) świąteczny jarmark, targ staroci,

d) inscenizacja historyczna.

Do budowli należy dołączyć krótki opis (do 1000 znaków ze spacjami w pliku .odt , .doc, .docx lub w treści maila). Budowlę należy sfotografować.

- Fabryka Sztuk

 

Dlaczego w konkursie wykorzystane będą akurat kulturowe cegiełki? Fabryka Sztuk wyjaśnia:

 

Bardzo doceniamy potencjał najsłynniejszych klocków świata i sympatię, jaką darzą te kultowe cegiełki (bricki) zarówno najmłodsi, jak i wielu dorosłych, i dlatego proponujemy konkurs. Do 17 lutego dzieci będą mogły przesłać swój koncept na „Fabrykę Sztuk z klocków”. Można narysować w pikselowym stylu budynek, w którym mamy siedzibę bądź to, co znajduje się w jego wnętrzu, czyli  np. wystawę. Tym, którzy wolą budowanie od rysowania, proponujemy stworzenie autorskiej budowli z klocków. Czekamy na Wasze wizje muzeum, galerii sztuki czy też inscenizacji historycznej – temat ma nawiązywać do Fabryki Sztuk.

 

Organizatorzy przypominają, że zdjęcia rysunku i budowli wraz z jej opisem należy przesłać drogą mailową: [email protected]. Należy także pamiętać o kartach zgłoszenia. Do wygrania zestawy plastyczne, gry oraz gadżety promocyjne.

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe