Będzie Mevo 2.0! Zostanie podpisana umowa na realizację projektu Systemu Roweru Metropolitalnego

  • 07.02.2022, 07:03
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Będzie Mevo 2.0! Zostanie podpisana umowa na realizację projektu Systemu… źródło: metropoliagdansk.pl

Podziel się:

Oceń:

Umowa zostanie zawarta pomiędzy Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot, a hiszpańską spółką City Bike Global wybraną w wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie dialogu konkurencyjnego. Czy wobec tego w Tczewie pojawią się rowery MEVO?

 

MEVO znów w Tczewie?

 

Na tę wiadomość czekało wiele osób - rowery MEVO wrócą do Tczewa. W samym mieście ma być ich około 125, ale uwaga - system będzie w pełni funkcjonować prawdopodobnie dopiero latem przyszłego roku. O szczegółach mówi inspektor ds. polityki rowerowej Urzędu Miejskiego w Tczewie, Grzegorz Pawlikowski:

 

8 lutego, po długim procesie pracy nad wyborem wykonawcy, odbędzie się podpisanie umowy z hiszpańską firmą na MEVO 2.0. Umowa będzie podpisana na okres 6 lat, w ramach umowy zostanie dostarczone ponad 4 tys. rowerów. W samym Tczewie takich rowerów będzie około 125. Uruchomienie samego systemu nastąpi do 14 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli pierwsze rowery zawitają wiosną przyszłego roku, a latem przyszłego roku w pełni system powinien funkcjonować.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Radosną dla rowerzystów wiadomością podzielił się w swoich mediach społecznościowych prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

 

Brak opisu.

 

Podpisanie umowy odbędzie się 8 lutego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

 

Przeczytaj także: Co dalej z Mevo 2.0? Odwołanie poprzedniego operatora odrzucone

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe