Setki weekendowych interwencji starogardzkich policjantów

  • 07.02.2022, 12:18
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Setki weekendowych interwencji starogardzkich policjantów fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim przeprowadzili łącznie kilkaset różnego rodzaju interwencji. Blisko połowa z nich związana była z nieprzestrzeganiem obowiązków i restrykcji mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się Covid-19.

Epidemia koronawirusa nadal trwa, a liczba zachorowań na COVID-19 wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Aby powstrzymać zakażenia wirusem, w dalszym ciągu obowiązują restrykcje związane z wprowadzonym stanem epidemii.

 

Maseczki są konieczne w przestrzeniach zamkniętych między innymi w sklepach, autobusach oraz w miejscach, gdzie panuje ścisk i nie ma możliwości zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób. Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. Starogardzcy policjanci, dbając o bezpieczeństwo gości oraz mieszkańców swojego powiatu, patrolują ulice i sprawdzają, czy stosujemy się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych. Mundurowi sprawdzają również, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń.

- KPP Starogard Gdański

 

Tylko przez miniony weekend starogardzcy policjanci przeprowadzili łącznie blisko 240 różnego rodzaju interwencji, z czego ponad 100 dotyczyło nieprzestrzegania obowiązku zasłaniania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach publicznych.

W trakcie interwencji związanych z kontrolą zaleceń sanitarnych w związku z popełnionymi wykroczeniami, policjanci nałożyli 57 mandatów karnych, pouczyli 50 osób, a w jednym przypadku skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo policjanci apelują o przestrzeganie nałożonych restrykcji i stosowanie się do wprowadzonych obowiązków w celu ograniczenia emisji i rozprzestrzeniania się wirusa. Jest to ważne szczególnie teraz, w przeddzień ferii zimowych. Zadbajmy o zdrowie nasze oraz naszych dzieci, aby mogły w zdrowiu spędzić zasłużony czas na odpoczynek. 

- KPP Starogard Gdański

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe