Remont dachu, elewacji, wymiana stolarki drzwiowej. Trzy wnioski o dotację na remont zabytków w Tczewie

  • 09.02.2022, 10:40
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Remont dachu, elewacji, wymiana stolarki drzwiowej. Trzy wnioski o dotację… fot. A. Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Wnioski dotyczą budynków przy ul. Rybackiej 33, ul. Chopina 2 i ul. Chopina 26.

 

50 tys. zł w budżecie na remont zabytków

 

Jak podaje Urząd Miejski w Tczewie, do 10 stycznia wpłynęły do ratusza trzy wnioski dotyczące przyznania dotacji na 2022 rok. Chodzi o dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach, które są wpisane do rejestru: 

 

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej nr XLIX/430/2010 z dnia 30 września 2010 r. w sprawie przyjęcia zasad i trybu udzielenia i rozliczenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru, znajdujących się na terenie administracyjnym miasta Tczewa do dnia 10 stycznia 2022 r. wpłynęły do tut. urzędu 3 wnioski o przyznanie dotacji na bieżący rok.

- UM Tczew

 

Jakie wnioski złożono? 

 

O dotację ubiega się właściciel nieruchomości przy ul. Rybackiej oraz wspólnoty mieszkaniowe z ul. Chopina:

1. Wniosek właściciela nieruchomości przy ul. Rybackiej 33 w Tczewie o przyznanie dotacji na remont dachu (ul. Rybacka 33, Tczew),
2. Wniosek Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości przy ul. Chopina 2 w Tczewie o przyznanie dotacji na remont elewacji frontowej budynku (ul. Chopina 2, Tczew),
3. Wniosek Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości przy ul. Chopina 26 w Tczewie o przyznanie dotacji na wymianę stolarki drzwiowej (ul. Chopina 26, Tczew).

 

Jak podaje Urząd Miejski, wnioski przejdą teraz analizę. W budżecie na remont zabytków zabezpieczono kwotę 50 tys. zł. 

 

Wszystkie wnioski poddane zostaną analizie pod względem zgodności z ww. uchwałą (z uwzględnieniem błędów/braków formalnych i merytorycznych). Decyzję o przyznaniu dotacji podejmie Rada Miejska w Tczewie w formie uchwały. Wszyscy wnioskodawcy powiadamiani zostaną pisemnie o podjętych przez Radę Miejską rozstrzygnięciach.

W budżecie na 2022 r. na ten cel przeznaczono kwotę 50 000 zł.

- UM Tczew

 

Przeczytaj także: Skorzystaj z dofinansowania na wymianę starego pieca i ocieplenie domu

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe