Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 02:42
Reklama

Będzie rozbudowa odcinka drogi krajowej nr 22 w Swarożynie. Jest już umowa

Wzmocnienie nawierzchni, przebudowę skrzyżowań i budowę ciągu pieszo-rowerowego przewiduje rozbudowa drogi krajowej nr 22 między Zabagnem a Swarożynem. Po zakończeniu prac, droga ma być bezpieczniejsza a przejazd płynniejszy i bardziej komfortowy.
Będzie rozbudowa odcinka drogi krajowej nr 22 w Swarożynie. Jest już umowa

Autor: źródło: GDDKiA

 

Rondo i nowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną

 

Zakres zadania obejmuje przebudowę skrzyżowania, wybudowanie drogi serwisowej i ciągu pieszo-rowerowego

 

Po rozbudowie odcinek o długości 2,55 km między Zabagnem a Swarożynem będzie miał nawierzchnię wzmocnioną do nacisków 11,5 t na oś. Ponadto zostaną przebudowane skrzyżowania, wybudowana droga serwisowa, chodniki i ciąg pieszo-rowerowy (ten ostatni na całej długości inwestycji).

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

 

 

Na skrzyżowaniu z drogą powiatową do Godziszewa powstanie rondo, a dwa skrzyżowania z ul. Piastowską i Szkolną zostaną przebudowane w jedno i wyposażone w sygnalizację:

 

W samym Swarożynie skrzyżowanie z drogą powiatową do Godziszewa (ul. Leśna, na wysokości przychodni i cmentarza) zostanie przebudowane na rondo, a obecne dwa skrzyżowania z ul. Piastowską i Szkolną zostaną przebudowane w jedno i wyposażone w sygnalizację świetlną.

- GDDKiA

 

Ponadto, jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na całym odcinku drogi zostanie zbudowany kanał technologiczny, oświetlenie drogowe i kanalizacja deszczowa. W miejscach, które tego wymagają postawione zostaną ekrany akustyczne.

Prace budowlane potrwają do końca maja 2023 r. i będą kosztowały niespełna 44 mln zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego.

 

Efekty inwestycji

 

GDDKiA wskazuje, że podstawowym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, likwidacja miejsc niebezpiecznych oraz poprawa komfortu jazdy i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi krajowej.

 

W wyniku realizacji rozbudowy zostaną zapewnione odpowiednie parametry nośności nawierzchni. Zmniejszeniu ulegnie negatywne oddziaływanie transportu na otoczenie, w tym na warunki życia mieszkańców i środowisko (poprzez obniżenie poziomu hałasu, drgań oraz ilości zanieczyszczeń emitowanych przez transport).

- GDDKiA

 

Przeczytaj także: Przebudowy i remonty. Plany drogowców na 2022 rok


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama