Zieleń, parking, a może wszystkiego po trochu - jaki jest pomysł radnego na zagospodarowanie placu przy ul. Jedności Narodu?

  • 13.07.2016, 23:11 (aktualizacja 14.07.2016, 15:44)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Zieleń, parking, a może wszystkiego po trochu - jaki jest pomysł radnego…

Podziel się:

Oceń:

Na ostatniej sesji rady miasta radny Zbigniew Urban złożył interpelację w sprawie budowy parkingu przy ul. Jedności Narodu. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej propozycji.

Coraz więcej mieszkańców jest właścicielami samochodów, a urbaniści prognozują, że za jakiś czas na jedną rodzinę przypadać będą aż dwa auta. Miasta mają swoją ograniczoną pojemność i tu pojawia się problem - jak mieszkać przyjemnie i spokojnie a jednocześnie znaleźć miejsce do zaparkowania? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa. I z takimi problemami radzić sobie muszą mieszkańcy Tczewa.

Obecnie ruszyła przebudowa ul. Jedności Narodu. Jednym z efektów będzie zwiększenie liczby miejsc parkingowych przy głównej ulicy os. Garnuszewskiego z 50 do 85. Jak mówi radny Zbigniew Urban, to kropla w morzu potrzeb tego osiedla. Jaki zatem jest pomysł radnego na rozwiązanie problemu parkowania aut na osiedlu?

Budowa parkingu wg radnego nie powinna stwarzać zagrożenia i można ją włączyć w obecnie prowadzoną przebudowę ul. Jedności Narodu. Na ostatniej, czerwcowej sesji rady miejskiej Zbigniew Urban złożył interpelację w sprawie budowy parkingu, a prezydent Tczewa jeszcze przed kolejną sesją powinien na nią odpowiedzieć. Prezydent Pobłocki pod koniec czerwca mówił nam o konieczności konsultacji takiego pomysłu z mieszkańcami osiedla. Nie wiadomo jeszcze, kiedy mogłyby się one odbyć. 

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bogdan
Bogdan 03.06.2018, 20:46
Taka sama łąka jest przy ul Wyzwolenia , między blokami 3 i 2. Też przydałby się parking.
B.
B. 04.06.2018, 09:02
To się ludzie zorganizujcie i w ramach budżetu obywatelskiego wybudujcie. Radny pomysł parkingu na J.N. rzucił i zostawił, nie zrobił nic dalej. Nikt za mieszkańców tego nie zrobi.

Pozostałe