Czy Polski Ład pozwoli wyremontować most tczewski?

  • 14.02.2022, 09:09
  • Tv Tetka / Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)
Czy Polski Ład pozwoli wyremontować most tczewski? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Starostwo powiatowe w Tczewie złożyło trzy wnioski w ramach programu Polski Ład.

Polski Lad pomoże odbudować most tczewski?

 

 

Samorząd liczy, że możliwe będzie uzyskanie dofinansowania w wysokości  65 milionów złotych na dokończenie drugiego etapu odbudowy Mostu Tczewskiego. Pierwotnie do połowy lutego obowiązywał termin składania wniosków do Polskiego Ładu. Rząd jednak przesunął ostateczny termin na koniec lutego. Samorządy w całej Polsce mogą złożyć maksymalnie trzy wnioski do programu. Polski Ład umożliwia nawet 95-procentowe dofinansowanie przy zapewnieniu minimalnego wkładu własnego.

 

Starostwo Powiatowe złożyło maksymalną liczbę wniosków. Samorząd liczy na 65 milionów złotych na dofinansowanie dokończenia drugiego etapu odbudowy Mostu Tczewskiego:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Złożyliśmy trzy wnioski do Polskiego Ładu. Są to trzy takie etapy, czyli kwoty do 5 milionów, 30 milionów i do 65 milionów. Pierwszy to są przepusty i mostek, dotyczy to 3 naszych gmin Morzeszczyn, Pelplin i Subkowy. Wniosek drugi, to wniosek do 30 milionów, tu zamierzamy wybudować nowy budynek dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Trzeci to 65 milionów na dokończenie etapu odbudowy mostu tczewskiego - to nie wystarczy, ale na pewno przybliży nas do zakończenia tego etapu.

- Mirosław Augustyn, starosta tczewski

 

Starosta spodziewa się wyników Polskiego Ładu w marcu lub w kwietniu. Przypomnijmy, że w listopadzie z pierwszego rozdania powiat tczewski otrzymał 9,5 mln zł na trzy zadania.

Tv Tetka / Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
j+
j+ 19.02.2022, 14:48
SKOM roch tczew dawny RIOT SKOMpo i na ruszta al ex mordercy kultury z tczewa wynocha
J.
J. 15.02.2022, 12:33
bardzo nie czytelna informacja dla zkorumpowanych tak dla tczewskiego kowalskiego nie bardzo J przeprasza za niechlujny wpis i brzmi jak SKOM lak RIOT i tczew dawny tczew od nowa bredzi nuda od was i agresja naziztowska
J
J 15.02.2022, 17:27
Wszyscy w domu?
robot
robot 14.02.2022, 11:16
ok dla zrozumienia co to dla czytelnika znaczy dwa B to specyficzne techniczne stwierdzenie chyba rzeczowy opis ustny co to znaczy a nie ukryte intencje marzenia ...Mostowe kryminalne tango pernamentna gadanina z skom i riot i reszta Piszcie rzeczowo nie wszyscy kumaci
J
J 14.02.2022, 15:44
Jakbyś interesował się mostem w Tczewie, to byś wiedział, który to etap, robociku, bo w Tczewie wszyscy są kumaci, ale może u Ciebie w Wawce czy innym Pcimiu niekoniecznie

Pozostałe