Prezydent Tczewa otrzymał anonimowy mail z groźbą śmierci [AKTUALIZACJA]

  • 15.02.2022, 09:10
  • Aleksandra Kęprowska
Prezydent Tczewa otrzymał anonimowy mail z groźbą śmierci [AKTUALIZACJA] fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Ktoś grozi śmiercią prezydentowi m.in. za jego zaangażowanie w promowanie szczepień i noszenie maseczek. Sprawa została zgłoszona na policję.

 

"Po raz pierwszy ktoś grozi mi śmiercią"

 

fot. Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa (FB)

 

Otrzymałem anonimowy e-mail zawierający groźby śmierci. E-mail podpisany został jako „Morderca z Tczewa”.

Z pełnej wulgaryzmów, treści wynika, że jest on reakcją na szczepienia przeciw COVID-19 oraz inne obostrzenia sanitarne, np. konieczność noszenia maseczek. Sprawę zgłosiłem na policję. Z listu przebija głupota, strach i nienawiść. Szczepienia przeciw wirusowi, który pochłonął mnóstwo ofiar w Polsce i na całym świecie budzą ogromne emocje. Kiedy brakuje argumentów, pojawia się hejt, groźby i inne, mniej lub bardziej histeryczne zachowania. Szkoda, że przeciwnicy szczepień, zamiast posłuchać lekarzy, którzy na co dzień opiekują się chorymi na covid, wybierają działania przypominające techniki terrorystów.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa (FB)

 

O komentarz poprosiliśmy prezydenta Tczewa: 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Po raz pierwszy mamy do czynienia z takim intensywnym ruchem antyszczepionkowców. Podobne maile, o bardzo podobnej treści otrzymało wielu włodarzy w Polsce - można się o tym przekonać właśnie w mediach społecznościowych, gdzie się dzielą treścią takich maili. To, co ja mogę zrobić to co już zrobiłem, czyli skierowałem sprawę na policję i liczę na to, że chociażby prokuratura podejmie z urzędu działania. (...) Po raz pierwszy stykam się z czymś takim, że grozi mi się śmiercią. 

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Sprawa została zgłoszona na policję.

Z Mirosławem Pobłockim rozmawiała Aleksandra Hotowy

 

Jest reakcja policji

 

Jak poinformował mł. asp. Zbigniew Kornet policja przyjęła zgłoszenie od prezydenta i prowadzi śledztwo w sprawie z art. 190 § 1 k.k.:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Trwają czynności zmierzające do ustalenia osoby lub osób mających związek z tą sprawą. Czynności prowadzą również policjanci zwalczający cyberprzestępczość z komendy wojewódzkiej.

~ Zbigniew Kornet, KPP Tczew

 

Kierowanie gróźb karalnych jest przestępstwem, za które grozi kara do lat 2 pozbawienia wolności.

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kryminalni z  tczewa
kryminalni z tczewa 19.02.2022, 14:58
"SKOM rochy ALEX z tczewa dawnego to potencjalni producenci listu SKOMpo .ALEX 1-pisz twoje dane jak tak piszesz dupka lata 2-siejesz faszyzm 3-jak dostaniesz bagdnet do gardzieli to zobaczysz gwiazdki z nieba 4-na maxa ALEX puk puk w banie tchuurzu oczerniasz i nie wiesz kogo
roboty
roboty 15.02.2022, 13:39
ciekawe komu odbija w tczewie skom plikowane brzmienie dupowate nic nie wyjdzie nich policja rusza pupy do roboty .Serdeczne pozdrowienia dla Pana Prezydenta bez paniki to kwestia kilkunastu godzin o o nagrode za wskaznia np.?
Alex
Alex 17.02.2022, 10:36
Panie psychopato Henryku Dempsie, nie wstyd panu pisac 1) takie ścierwa 2) pisac nie po polsku, z takimi błedami? To zabawne, że polski Niemiec, który uciekł z naszego kraju, jest pierwszy do szkalowania tczewskich patriotów.

Pozostałe