Od dziś kolejne zmiany dotyczące kwarantanny i izolacji. O czym warto wiedzieć?

  • 15.02.2022, 11:00
  • News4Media
Od dziś kolejne zmiany dotyczące kwarantanny i izolacji. O czym warto… fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

Przed tygodniem zmieniły się zasady kwarantanny i izolacji. Część z nich weszła w życie w ubiegły piątek. Od dziś (wtorek 15 lutego) obowiązują kolejne. Co się zmienia?

 

Kolejne modyfikacje - mamy do czynienia z „początkiem końca pandemii” 

 

Rząd - przypomnijmy - zdecydował się na wprowadzenie modyfikacji, ponieważ w najbliższym czasie spodziewany jest spadek liczby zakażeń. Szef resortu zdrowia oznajmił nawet, że w jego ocenie mamy do czynienia z „początkiem końca pandemii”. Choć statystyki Ministerstwa Zdrowia nadal wykazują kilkanaście tysięcy przypadków dziennie, ich liczba zdecydowanie spadła w porównaniu do ubiegłego tygodnia, kiedy było ich nawet ponad 40 tysięcy.

11 lutego zniesiona została tzw. kwarantanna z kontaktu. Osoby wskazane przez zakażonych w wywiadzie epidemicznym jako potencjalnie narażone na emisję wirusa, nie muszą już być w odosobnieniu. Tego dnia sms-y o zakończeniu izolacji otrzymało 79 tysięcy Polaków.Co zmienia się dziś?Zgodnie z zapowiedziami rządu od 15 lutego obowiązują następujące zasady:
 

- z 10 na 7 dni skrócony zostaje okres odbywania kwarantanny, przy czym czas ten liczony będzie od momentu wykonania testu,

- domownicy osoby izolowanej pozostaną w odosobnieniu równolegle - czas ten nie będzie wydłużany, zatem wszyscy mieszkańcy jednego gospodarstwa zakończą kwarantannę jednocześnie.
 

Decyzję o przedłużeniu izolacji chorego może podjąć lekarz, który wcześniej udzielił porady, jednak nie wcześniej niż w szóstej dobie od wykonania testu. 

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe