Malbork: 39-latek odpowie za rozbój, uszkodzenie ciała oraz posiadanie i udzielanie narkotyków

  • 16.02.2022, 09:17
  • KPP Malbork / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Malbork: 39-latek odpowie za rozbój, uszkodzenie ciała oraz posiadanie… fot. KPP Malbork

Podziel się:

Oceń:

Do rozboju doszło w ubiegłą środę, 9 lutego na ul. Witosa w Malborku. 39-latek pobił mężczyznę do nieprzytomności, a następnie ukradł mu kurtkę, w której był portfel z pieniędzmi i dokumentami. Podczas zatrzymania policjanci w mieszkaniu mężczyzny znaleźli narkotyki. Te substancje posiadał również przy sobie przebywający tam 19-latek. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

 

Pobił i okradł

 

Mężczyzna miał napaść 38-latka, pobić go i ukraść kurtkę, w której był portfel i dokumenty. Poszkodowany wycenił straty na ponad 2 tys. złotych. Policjanci ustalili, że napastnik to 39-letni mieszkaniec Malborka. Odpowie nie tylko za rozbój, bo okazało się, że posiadał narkotyki:

 

W piątek po południu malborscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w środę wieczorem na ul. Witosa w Malborku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 38-latek po wyjściu został napadnięty przez nieznanego mężczyznę, który go pobił, a następnie ukradł mu kurtkę, w której był portfel z pieniędzmi i dokumentami. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 2 tys. złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy na podstawie pracy operacyjnej ustalili tożsamość sprawcy. Napastnikiem okazał się 39-letni mieszkaniec Malborka. Już kilka godzin po zgłoszeniu kryminalni zapukali do drzwi mieszkania ustalonego sprawcy.  Po przeszukaniu mieszkania policjanci znaleźli zawiniątka z białym proszkiem i zielonym suszem. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to amfetamina i marihuana.

- Komenda Powiatowa Policji w Malborku

 

Narkotyki znaleziono również przy 19-latku, który przebywał w mieszkaniu poszukiwanego przez policjantów 39-latka:

 

Zakazane substancje zostały również znalezione w odzieży 19-latka, który przebywał w mieszkaniu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

- KPP Malbork

 

Jak podaje malborska policja, 19-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn, decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za rozbój, uszkodzenie ciała, posiadanie i udzielanie narkotyków grozi mu kara do 12 lat więzienia.

 

Przeczytaj także: Starogard Gdański: 20-latek miał 150 porcji handlowych amfetaminy i marihuany. Grozi mu 10 lat więzienia

KPP Malbork / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe