Granty na Kulturę 2022. Ruszył nabór wniosków

 • 19.02.2022, 09:00
 • Gmina Gniew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Granty na Kulturę 2022. Ruszył nabór wniosków fot. Izabela Deptulska

Podziel się:

Oceń:

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie ogłosiły konkurs "Granty na Kulturę", pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew - Macieja Czarneckiego.

 

Zwłaszcza w obecnym czasie, konkurs ten stanowi szczególne wsparcie dla organizacji i grup nieformalnych z terenu Gminy Gniew. Zachęcamy do składania wniosków i planowania projektów. CKiBP służy Państwu pomocą. Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 507 125 558 oraz drogą elektroniczną: [email protected]

- Gmina Gniew

 

W ramach realizacji zadania grupom nieformalnym oraz organizacjom pozarządowym z terenu Gminy Gniew, za pośrednictwem CKiBP będą udzielane granty na realizację przedsięwzięć kulturalnych. Przeznaczono na to kwotę w wysokości 70 000 złotych.

 

Adresatami Grantów na Kulturę są:

 

 • organizacje pozarządowe,
 • grupy nieformalne, z wyłączeniem grup nieformalnych realizujących zajęcia oraz inne inicjatywy w trakcie zajęć lekcyjnych w szkole, 
 • chóry,
 • zespoły,
 • grupy teatralne,
 • grupy artystyczne.

 

O wsparcie można się ubiegać w kategoriach:

 1. Stałe formy działalności kulturalnej, na które przeznaczono kwotę 45 000 zł (kwota ta jest przeznaczona przede wszystkim na zakup niezbędnego sprzętu/wyposażenia/strojów, materiałów i tzw. usług pozostałych związanych z typową działalnością chórów, zespołów, grup teatralnych i innych grup artystycznych);
 2. Inicjatywy kulturalne a także organizacja i uczestnictwo w imprezach kulturalnych, na którą przeznaczono kwotę 25 000 zł. Kwota ta jest przeznaczona na wspieranie oddolnych inicjatyw z zakresu kultury, które będą realizowane przez organizacje pozarządowe lub grupy nieformalne, m.in. w formie:
 • zakupu niezbędnego i drobnego sprzętu i wyposażenia, które będzie przeznaczone do bezpośredniego zużycia w czasie realizacji danego przedsięwzięcia,
 • zakupu drobnych nagród dla uczestników przedsięwzięcia (np. pucharów, medali, dyplomów itp.),
 • zakupu innych materiałów (np. materiałów biurowych, papierniczych, artykułów spożywczych, naczyń jednorazowych itp.),
 • zakupu tzw. usług pozostałych związanych z organizacją danej inicjatywy (np. zakup usług transportowych, pocztowych, animacyjnych itp.).

 

Ile można uzyskać?

 

Maksymalna wysokość dotacji to kwota 1 400 zł na realizację jednej inicjatywy - na stałe formy działalności kulturalnej i 800 zł na realizację jednej inicjatywy – na inicjatywy kulturalne a także organizację i uczestnictwo w imprezach kulturalnych.

 

Wnioski - do kiedy?

 

Wnioski można składać do 31 marca 2022 roku - na stałe formy działalności kulturalnej. Kwota do podziału to 45 tysięcy zł.

Jest także forma naboru ciągłego - na inicjatywy kulturalne a także na organizację i uczestnictwo w imprezach kulturalnych. Kwota środków do podziału to 25 tysięcy zł.

Wspomniane działania powinny być realizowane od 15 kwietnia, do końca roku 2022.


Regulamin przyznawania grantów znajduje się w załączniku poniżej. Pozostałe, niezbędne dokumenty dostępne są na stronie ckibp.gniew.pl.

Gmina Gniew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Załączone pliki do pobrania (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe