Przystań nad Wisłą znowu ożyje!

  • 18.02.2022, 08:14
  • Wrota Tczewa / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Przystań nad Wisłą znowu ożyje! fot. Wrota Tczewa

Podziel się:

Oceń:

Przystań nad Wisłą w Tczewie w końcu ma nowego gospodarza. Obiekt od kilku lat stał pusty.

W czwartek, 17 lutego została podpisana umowa na dzierżawę obiektu.

 

Formalne przekazanie nieruchomości nastąpi w ciągu trzech miesięcy.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa (FB)

 

Nowy dzierżawca planuje tam prowadzenie działalności gastronomicznej i garmażeryjnej, sklepu z produktami lokalnych producentów żywności i produktami garmażeryjnymi. Ma się tam także znaleźć przestrzeń do prezentowania prac lokalnych artystów. W sezonie letnim i w miesiącach o sprzyjającej pogodzie, na zewnątrz wystawiane będą stoliki dla gości, w planach są także cyklicznie organizowane kiermasze z produktami lokalnych producentów żywności i rękodzieła artystycznego.

 

Przystań wchodzi w skład działki o powierzchni 1047 m2. Jest ona zabudowana budynkiem usługowym, wolnostojącym, parterowym, niepodpiwniczonym, wybudowanym w 2007 r. 

Powierzchnia użytkowa budynku to 340,40 m2.

- Wrota Tczewa

 

Budowa Przystani nad Wisłą w 2007 roku kosztowała ponad 5 milionów złotych. Była to inwestycja dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Kto będzie nowym właścicielem i co dokładnie będzie się działo w tym budynku? Przekonamy się niebawem. 

Wrota Tczewa / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe