Koniec budowy kanalizacji przy ul. Tczewskich Saperów i Prusa

  • 18.02.2022, 12:05
  • Urząd Miejski w Tczewie / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Koniec budowy kanalizacji przy ul. Tczewskich Saperów i Prusa fot. Urząd Miejski w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Zakończył się II etap budowy sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Tczewskich Saperów. Inwestycja obejmowała również adaptację istniejącego zbiornika terenowego na zbiornik retencyjny wód opadowych i roztopowych.

I etap inwestycji realizowany był w 2020 roku. Wówczas przebudowano część zbiornika retencyjnego, zbudowano separator oraz piaskownik, rurociąg grawitacyjny, który zbiera wodę i odprowadza ją do zbiornika. II etap prac rozpoczął się latem 2021 r. Wybudowany został rurociąg o długości ponad 400 m, który odprowadza wodę ze zbiornika retencyjnego (o poj. ok. 7,5 tys. m3) do ul. W. Polskiego. Prace obejmowały też montaż ogrodzenia wokół zbiornika retencyjnego.

 

CZYTAJ TEŻ: Ruszają kolejne inwestycje w mieście - prace na Tczewskich Saperów i Zatorzu

 

Wartość II etapu zadania to 1,8 mln zł. Inwestycja pozwala na podłączenie do kanalizacji kolejnych bloków deweloperskich, zasiedlanych na obszarze byłej jednostki wojskowej.


Zakończyły się również prace przy wymianie kanalizacji deszczowej w ulicy Prusa. Zadanie obejmowało również wymianę 13 studni oraz wymianę rurociągu betonowego o łącznej długości 360 mb wraz z pracami towarzyszącymi. Inwestycja umożliwiła podłączenie budynków do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Koszt zadania to 800 tys. zł.

Urząd Miejski w Tczewie / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe