Pomorze w czołówce rankingu europejskich regionów

  • 21.02.2022, 09:20
  • pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)
Pomorze w czołówce rankingu europejskich regionów fot. Miasto Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Województwo pomorskie znalazło się na siódmym miejscu w rankingu FDI Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości.

 

RANKING FDI

 

FDI Intelligence to specjalistyczny dział jednej z najważniejszych ogólnoświatowych gazet - Financial Times. To już ósma edycja rankingu. Opiera się on między innymi na potencjale gospodarczym, przyjazności dla biznesu, kapitale ludzkim, stylu życia czy efektywności kosztowej.

 

POMORZE W CZOŁÓWCE

 

W rankingu 2022/2023 województwo pomorskie zajęło 7. miejsce w kategorii regionów średniej wielkości – strategia BIZ. Warto dodać, że Pomorskie jest jedynym polskim regionem w pierwszej dziesiątce. Nasze województwo wyprzedziło takie znane europejskie regiony jak Wyspy Kanaryjskie i Kraj Basków w Hiszpanii oraz Toskanię we Włoszech:

 

Rankingi są potwierdzeniem, że praca, którą wkładamy w to, aby region był bardziej zrównoważony, przyjazny dla biznesu i różnorodny daje efekty 

- Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego

 

Łącznie w rankingu przeanalizowanych zostało 148 regionów. Warto dodać, że „Strategia BIZ” to jedyna kategoria jakościowa, która powstała na podstawie odpowiedzi agencji promocji inwestycji, i stanowi ona samodzielny ranking.

pomorskie.eu / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe