22.02.2022 Szczęśliwa liczba czy czarna przepowiednia Baby Wangi?

  • 22.02.2022, 16:00
  • News4Media
22.02.2022 Szczęśliwa liczba czy czarna przepowiednia Baby Wangi? fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

Dzisiejsza data jest wyjątkowa. Jej zapis to tzw. palindrom i jednocześnie ambigram. Tego dnia, przy spełnieniu odpowiednich warunków, wygenerowany może zostać również numer PESEL składający się z jednakowych cyfr. Z 22 lutego 2022 roku związana jest też przepowiednia znanej mistyczki. Niektórzy upatrują w niej potwierdzenia tego, co dzieje się na linii Rosja-Ukraina.

 

 

22.02.2022 to data wyjątkowa

 

Jedni uważają, że dziś jest doskonały dzień na udział w loterii. Inni twierdzą, że właśnie wtorek może stać się „czarnym dniem” w historii Europy i zapisać się w niej jako początek wojny na Ukrainie. Te przesądy mogą mieć swoje korzenie głębiej niż tylko w zabawnej kombinacji liczb.

22.02.2022 to data wyjątkowa, ponieważ niezwykle rzadko zdarza się, aby w takim zapisie występowało aż sześć jednakowych cyfr. To zjawisko określane jest jako palindrom - możemy odczytać ją zarówno od lewej do prawej, jak i od prawej do lewej strony. Co ciekawe, w zapisie cyfrowym będzie to również ambigram - jeżeli odwrócimy napis o 180 stopni, uzyskamy dokładnie ten sam tekst.
fot. News4Media

 

Nietypowy PESEL
 

22.02.2022 jest również szansą dla jednej z nowo narodzonych dziewczynek, aby otrzymać najłatwiejszy do zapamiętania numer ewidencyjny PESEL – składający się z jedenastu dwójek.
 

Początek PESEL-u to data urodzenia. Przedostatnia cyfra oznacza płeć. Parzyste cyfry: 0, 2, 4, 6 i 8 oznaczają dziewczynkę. Ostatnia cyfra to liczba kontrolna. Ona nie jest losowana, tylko wyliczana z ciągu cyfr, które ją poprzedzają. Jak podstawimy "dwójki", to algorytm też da nam tu cyfrę "2". Cyfry między siódmą a dziesiątą zależą od liczby urodzeń, tak jak rejestrowane są urodzenia, podstawia się je do specjalnego algorytmu.

- wyjaśnił reporterom RMF24 Przemysławem Chiluta z Wydziału Zarządzania Danych w Kancelarii Premiera (Cyfryzacja KPRM)Żeby tak się stało, w Polsce musiałoby się urodzić we wtorek 22.02.2022 ponad tysiąc dziewczynek. Dotychczas w Polsce nie ma ani jednej osoby, której numer PESEL składałby się z tych samych cyfr.Przepowiednia Baby WangiTej niewidomej mistyczce o charakterystycznej, niezrozumiałej wymowie przypisuje się m.in. trafną przepowiednię katastrofy w Czarnobylu czy wybuchu pandemii. Jeszcze zanim zmarła w 1996 roku, Baba Wanga zdążyła wyjawić swoją wizję dnia, w którym data zawierać będzie sześć dwójek. Według jasnowidzki to właśnie tego dnia pod skrzydła Rosji mają powrócić państwa, które kiedyś się od niej odwróciły. Mistyczka mówiła również o tym, że samego kraju Putina nikt nie jest w stanie powstrzymać – zmiecie on wszystko, co stanie mu na drodze i stanie się „władcą świata”.

W kontekście obecnych wydarzeń związanych z konfliktem pomiędzy Rosją a Ukrainą przepowiednia ta wydaje się być wyjątkowo niepokojąca. Właśnie dziś - 22.02.2022 r. - rosyjskie wojska na rozkaz Putina wkroczyły do samozwańczej, separatystycznej republiki w Donbasie.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe