Udzielają wsparcia psychiatrycznego i potrzebują pomocy, aby rozszerzyć działalność

 • 26.02.2022, 08:00
 • Redakcja (Aleksandra Hotowy)
Udzielają wsparcia psychiatrycznego i potrzebują pomocy, aby rozszerzyć… fot. Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego działa w Tczewie i codziennie udziela pomocy osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom. Teraz sami potrzebują wsparcia.

 

Namawiają, aby wesprzeć psychiatrię dziecięcą w Tczewie

 

W związku z rozszerzeniem działalności organizacji pozarządowej, długofalowymi planami na jego rozwój, potrzebą i chęcią szerszej pomocy osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego założyło zbiórkę pieniędzy. Jak mówią organizatorzy, zebrane w ten sposób środki będą przeznaczone na cele statutowe, wśród których są: 

 

 1.  Prowadzenie działań zmierzających do rozwoju szkolnictwa specjalnego.
   
 2. Wspieranie i promowanie nowatorskich form i metod pracy dydaktyczno- wychowawczej z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.
   
 3. Wszechstronna pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie, ich rodzinom i opiekunom.
   
 4. Organizowanie i prowadzenie różnych form edukacji, rehabilitacji, opieki i pracy osób niepełnosprawnych intelektualnie.
   
 5.  Popularyzowanie zagadnień dotyczących możliwości zarobkowania i ogólnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.
   
 6.  Zapobieganie izolacji społecznej ludzi o obniżonym poziomie intelektualnym.
   
 7.  Zorganizowanie banku danych na temat niepełnosprawności, form, a także metod wprowadzania do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym osób nią dotkniętych w kraju oraz w państwach Unii Europejskiej.

- Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego

 

Zebrane środki pozwolą na utrzymanie pomocy, jaką są nieodpłatne konsultacje psychiatryczne realizowane przez dr Martę Herstowską. Ze wsparcia specjalistycznego mogą skorzystać małoletni podopieczni stowarzyszenia oraz ich rodziny. 

fot, Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego

 

 

Stowarzyszenie można dobrowolnie wesprzeć i wpływać w ten sposób na kierunek oraz rozwój tak potrzebnych działań. 

Redakcja (Aleksandra Hotowy)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe