Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 03:01
Reklama
Reklama

Gmina Starogard Gdański: Oszuści podszywają się pod urzędników. Proszą o dane do deklaracji CEEB

Mieszkańcy Gminy Starogard Gdański zgłaszają próby oszustwa związane z wyłudzaniem danych.
Gmina Starogard Gdański: Oszuści podszywają się pod urzędników. Proszą o dane do deklaracji CEEB

Autor: fot. Canva

 

Uwaga na oszustów

 

O sygnałach zgłaszanych przez mieszkańców poinformował Urząd Gminy:

 

Urząd Gminy w Starogardzie Gdańskim otrzymuje sygnały, że mieszkańców odwiedzają osoby podszywające się za pracowników Urzędu Gminy, prosząc o dane do deklaracji Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. 

 

Władze gminy przypominają, że pracownicy urzędu:

  • nie przychodzą do domów mieszkańców,
  • nie dzwonią do mieszkańców,
  • nie proszą o podawanie danych dot. CEEB.

 

Jednocześnie, właściciele nieruchomości są zobowiązani do samodzielnego składania deklaracji osobiście w UG, listownie lub za pośrednictwem strony internetowej.  

Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim przypomina, że nie powinno się wpuszczać do swojego domu osób obcych. Jeżeli ktoś podaje się za przedstawiciela danej firmy powinien okazać nam odpowiednie dokumenty:

 

Warto zaapelować do wszystkich osób, aby po prostu nie wpuszczali do swoich mieszkań bez uprzedniej weryfikacji, żadnych osób podających się za urzędników w firmie, instytucji - po prostu są to dla nas osoby obce i zanim nie zweryfikujemy tożsamości na podstawie legitymacji czy jakiegoś dokumentu, który pozwalałby zweryfikować tożsamość takiej osoby, to nie powinniśmy nikogo wpuszczać do domu.

- asp. sztab. Marcin Kunka

 

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

O co chodzi z CEEB?

 

Przypomnijmy, Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) została uruchomiona 1 lipca. To efekt pracy Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przy współpracy władz regionalnych i lokalnych oraz innych instytucji zaangażowanych w poprawę jakości powietrza z całej Polski. Jest to narzędzie informatyczne służące gromadzeniu i udostępnianiu informacji na temat ogrzewania wszystkich budynków w całym kraju. Deklarację na ten temat składa właściciel nieruchomości lub zarządca budynku mieszkalnego jak i niemieszkalnego, w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw. 

 

Jak złożyć deklarację w Tczewie?

 

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego, na złożenie deklaracji budynki oddane przed 1 lipca 2021 mają czas do 30 czerwca 2022 r. natomiast budynki nowo powstałe w terminie 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

 

 

Deklarację można złożyć:

  • elektronicznie, poprzez portal:  https://zone.gunb.gov.pl/,
  • w formie papierowej do Urzędu Miasta lub Gminy, właściwym  zgodnie z lokalizacją budynku, składając wypełnioną już deklarację w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Tczewie pl. Piłsudskiego 1 oraz ul. 30 Stycznia 1.

 

Składanie deklaracji jest wolne od opłat, prosimy o ostrożność jeżeli w Państwa domach pojawią się osoby podszywające się pod pracowników Urzędu lub innych służb.

- Urząd Miejski w Tczewie

 

Jednocześnie tczewski ratusz przypomina, że w przypadku pytań lub trudności ze złożeniem deklaracji możliwy jest kontakt z pracownikami Urzędu Miejskiego w Tczewie pod numerami telefonów: 58 777 53 41 / 58 77 59 447 / 58 77 59 491 / 58 77 59 436 lub mailowo bezpośrednio z Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego: [email protected].

 

Przeczytaj także: Rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Czym jest i jaki jest jej cel?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama