Mieczysław Struk: "Sytuacja jest bardzo dynamiczna, nasze działania podejmować będziemy w miarę jej rozwoju"

  • 24.02.2022, 11:12
  • Województwo Pomorskie / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Mieczysław Struk: "Sytuacja jest bardzo dynamiczna, nasze działania podejmować… fot. FB / Mieczysław Struk

Podziel się:

Oceń:

Marszałek Województwa Pomorskiego wystosował w mediach społecznościowych apel do obywateli Ukrainy i ich rodzin, przebywających na terenie województwa pomorskiego.

Drodzy obywatele Ukrainy!


Z przerażeniem przyjęliśmy wiadomość o otwartej, brutalnej, zbrojnej napaści Rosji na Wasz kraj. Podtrzymujemy deklarację pełnej solidarność i wsparcia. Nie zostawimy Was samych. Możecie liczyć na naszą pomoc.


Pomorze to miejsce w którym żyje i mieszka wielu obywateli Ukrainy. Jesteście naszymi sąsiadami, kolegami z pracy, koleżankami z uczelni, znajomi. Dziś razem z Wami martwimy się o losy Waszych bliskich i przyjaciół, którzy pozostali na Ukrainie. 


Pomorskie samorządy już kilka dni temu zadeklarowały pomoc ludności cywilnej z terenów objętych konfliktem zbrojnym. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie celem ewentualnego zwiększenia pakietu pomocy. 


Sytuacja jest bardzo dynamiczna, nasze działania podejmować będziemy w miarę jej rozwoju. Mimo wszystko liczymy na opanowanie agresora i zaprzestanie działań zbrojnych. 

- Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego / FB Mieczysław Struk

 

Województwo Pomorskie / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe