Starogard Gdański: Wznowienie pracy oddziału neurologicznego w Kociewskim Centrum Zdrowia

  • 27.02.2022, 07:00
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Starogard Gdański: Wznowienie pracy oddziału neurologicznego w Kociewskim… fot. Izabela Deptulska

Podziel się:

Oceń:

Jak podaje starogardzki szpital, rozpoczęło się stopniowe odmrażanie oddziałów, które w ubiegłym roku zostały przekształcone na tzw. oddziały covidowe.

Jak czytamy w opublikowanym przez Kociewskie Centrum Zdrowia komunikacie, przywrócona została praca oddziału neurologicznego wraz z pododdziałem udarowym oraz oddziału udarowego:

 

Informujemy, że z powodu malejącej liczy osób chorych na Covid-19, decyzją Wojewody Pomorskiego, została przywrócona praca Oddziału Neurologicznego wraz z Pododdziałem Udarowym oraz Oddziału Udarowego naszego Szpitala.

 

Przypomnijmy, oddziały te od 1 grudnia 2021 r. funkcjonowały jako zakaźne. Tym samym, pacjenci wymagający hospitalizacji w zakresie chorób wewnętrznych i neurologicznych, kierowani byli  do innych szpitali. Teraz, Kociewskie Centrum Zdrowia może stopniowo odmrażać odział neurologiczny, ze względu na decyzję wojewody pomorskiego, uwarunkowaną aktualną sytuacją epidemiczną w kraju.

 

Zmiany także w Tczewie

 

W tczewskim szpitalu do pracy wraca oddział stacjonarny rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej, poradnia rehabilitacyjna oraz pracownia fizjoterapii. Ze względu na kilkumiesięczne przemianowanie tych oddziałów, terminy realizacji zabiegów uległy opóźnieniu. Jak czytamy w opublikowanym przez Szpitale Tczewskie komunikacie, aktualnie prowadzona jest rejestracja na wrzesień 2022 roku. 

 

Przeczytaj więcej: Tczew: Do szpitala wracają usługi fizjoterapeutyczne. Stopniowe odmrażanie oddziałów covidowych

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe