Co z barażem Polska-Rosja? FIFA zabrała głos

  • 28.02.2022, 09:00
  • News4Media
Co z barażem Polska-Rosja? FIFA zabrała głos fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Wojna na Ukrainie trwa. Państwa i organizacje - również te sportowe decydują się na nakładanie kolejnych sankcji na agresora. Pierwsze, wstępne działania w sprawie wojny na Ukrainie podjęła FIFA.

 

FIFA potępia użycie siły przez Rosję podczas inwazji na Ukrainę

 

Przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem, a FIFA wyraża najgłębszą solidarność ze wszystkimi ludźmi dotkniętymi tym, co dzieje się na Ukrainie. FIFA ponownie wzywa do pilnego przywrócenia pokoju i do natychmiastowego rozpoczęcia konstruktywnego dialogu.

 - komunikat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej

 

FIFA zabrała głos także w sprawie zbliżających się meczy barażowych o Mistrzostwa Świata. Przypomnijmy, już 24 marca nasza reprezentacja miała rozegrać mecz o wszystko z Rosją. Jednak od czasu, kiedy poznaliśmy naszego rywala wiele się zmieniło. Prezes PZPN, Cezary Kulesza przekazał, że Polska nie ma zamiaru rozgrywać meczu barażowego z Rosją.

 

Koniec ze słowami, czas na czyny! Reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. To jedyna słuszna decyzja.

- napisał na Twitterze Cezary Kulesza, prezes PZPN

 

Decyzji szefowi polskiej piłki pogratulował prezydent Andrzej Duda komentując: "nie gra się z bandytami". FIFA w oficjalnym komunikacie pisze, że przyjęła do wiadomości stanowiska wyrażane w mediach społecznościowych przez Polski Związek Piłki Nożnej, Związek Piłki Nożnej Republiki Czeskiej i Szwedzki Związek Piłki Nożnej i już nawiązał dialog ze wszystkimi te związki piłkarskie.

 

Propozycje Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej są póki co jednak bardzo skromne

 

FIFA wyszczególniła trzy punkty, które musi spełniać piłkarska reprezentacja Rosji. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zakazuje Rosjanom rozgrywania meczów na własnych stadionach oraz odgrywania hymnu państwowego przed meczami. Dodatkowo reprezentacja występować będzie pod nazwą "Football Union of Russia (RFU)" i nie będzie mogła używać swojej flagi.

Do komunikatu bardzo szybko odniósł się Prezes PZPN, Cezary Kulesza:

 

Dzisiejsza decyzja FIFA jest dla nas nie do zaakceptowania. W sytuacji wojny na Ukrainie nie interesuje nas gra pozorów. Nasze stanowisko pozostaje bez zmian: reprezentacja Polski NIE ZAGRA z Rosją w meczu barażowym, niezależnie od nazwy rosyjskiej drużyny.

- skomentował na Twitterze szef polskiej piłki

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe